Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKoyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) Kaç Kalori? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) Kaç Kalori? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) kaç kalori? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) kaç kalori, Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde de var. 1 Köfte Kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde 5,1 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) yiyerek de alabiliyoruz. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Köfte Kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde ortalama 70,2 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde hiç karbonhidrat yok. Karbonhidrat oranı 0.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Köfte Kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 22,2 mg kolesterol bulunmaktadır.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Köfte Kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 0,5 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Köfte Kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde 5,45 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) yiyeceği de var. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Köfte Kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 78 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde Protein bulunuyor. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Köfte Kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde de 5,43 g Protein bulunuyor.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Köfte Kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 20,4 mg sodyum bulunuyor. Peki Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Köfte Kadar Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 5,43 Protein
 • 5,45 Yağ
 • 0 Lif
 • 22,2 Kolesterol
 • 20,4 Sodyum
 • 78 Potasyum
 • 5,1 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

1 Gram Koyun Eti (Yarım Yağlı Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 0,18 Protein
 • 0,18 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,74 Kolesterol
 • 0,68 Sodyum
 • 2,6 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KOYUN ETİ (YARIM YAĞLI PİŞMİŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0