Kolay Poğça Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKolay Poğça Kaç Kalori? Kolay Poğça Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kolay Poğça Kaç Kalori? Kolay Poğça Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kolay Poğça yemek zararlı mı? faydalı mı? Kolay Poğça kaç kalori? Kolay Poğça içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kolay Poğça içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kolay Poğça kaç kalori, Kolay Poğça yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kolay Poğça gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kolay Poğça ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kolay Poğça ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kolay Poğça içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kolay Poğça içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde 87,21 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kolay Poğça yiyerek de alabiliyoruz. Kolay Poğça içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kolay Poğça yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde ortalama 281,58 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kolay Poğça içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kolay Poğça içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kolay Poğça içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kolay Poğça içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde yaklaşık olarak 41,77 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kolay Poğça içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Kolay Poğça içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde yaklaşık olarak 50,63 mg kolesterol bulunmaktadır.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kolay Poğça içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kolay Poğça içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kolay Poğça yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde 0,9 g olarak bulunuyor.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kolay Poğça içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde yaklaşık olarak 0,46 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kolay Poğça tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kolay Poğça içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kolay Poğça içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kolay Poğça içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde 10,78 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kolay Poğça içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kolay Poğça içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kolay Poğça yiyeceği de var. Kolay Poğça içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde yaklaşık olarak 72,89 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kolay Poğça içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kolay Poğça tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kolay Poğça içerisinde Protein bulunuyor. Kolay Poğça içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kolay Poğça dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kolay Poğça içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kolay Poğça içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde de 3,94 g Protein bulunuyor.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kolay Poğça içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kolay Poğça ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde yaklaşık olarak 427,64 mg sodyum bulunuyor. Peki Kolay Poğça içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kolay Poğça yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kolay Poğça içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kolay Poğça içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde yaklaşık olarak 60,3 iu A Vitamini bulunur. Kolay Poğça tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kolay Poğça İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kolay Poğça içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kolay Poğça yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça içerisinde 0,18 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kolay Poğça içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kolay Poğça yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kolay Poğça içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kolay Poğça içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kolay Poğça içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kolay Poğça İçindeki Besinler

 • 41,77 Karbonhidrat
 • 3,94 Protein
 • 10,78 Yağ
 • 0,9 Lif
 • 50,63 Kolesterol
 • 427,64 Sodyum
 • 72,89 Potasyum
 • 87,21 Kalsiyum
 • 60,3 A Vitamini
 • 0,18 C Vitamini
 • 41,77 Karbonhidrat

1 Gram Kolay Poğça İçindeki Besinler

 • 0,49 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,13 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,6 Kolesterol
 • 5,03 Sodyum
 • 0,86 Potasyum
 • 1,03 Kalsiyum
 • 0,71 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,49 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KOLAY POĞÇA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0