Kinoalı Puding Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKinoalı Puding Kaç Kalori? Kinoalı Puding Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kinoalı Puding Kaç Kalori? Kinoalı Puding Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kinoalı Puding yemek zararlı mı? faydalı mı? Kinoalı Puding kaç kalori? Kinoalı Puding içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kinoalı Puding içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kinoalı Puding kaç kalori, Kinoalı Puding yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kinoalı Puding gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kinoalı Puding ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kinoalı Puding ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kinoalı Puding içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kinoalı Puding içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde 189,47 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kinoalı Puding yiyerek de alabiliyoruz. Kinoalı Puding içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kinoalı Puding yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde ortalama 183,57 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kinoalı Puding içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kinoalı Puding içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kinoalı Puding içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kinoalı Puding içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde yaklaşık olarak 24,42 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kinoalı Puding içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Kinoalı Puding içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde yaklaşık olarak 17,33 mg kolesterol bulunmaktadır.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kinoalı Puding içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kinoalı Puding içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kinoalı Puding yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde 1,81 g olarak bulunuyor.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kinoalı Puding içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde yaklaşık olarak 1,58 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kinoalı Puding tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kinoalı Puding içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kinoalı Puding içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kinoalı Puding içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde 5,68 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kinoalı Puding içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kinoalı Puding içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kinoalı Puding yiyeceği de var. Kinoalı Puding içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde yaklaşık olarak 312,03 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kinoalı Puding içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kinoalı Puding tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kinoalı Puding içerisinde Protein bulunuyor. Kinoalı Puding içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kinoalı Puding dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kinoalı Puding içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kinoalı Puding içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde de 6,84 g Protein bulunuyor.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kinoalı Puding içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kinoalı Puding ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde yaklaşık olarak 71,3 mg sodyum bulunuyor. Peki Kinoalı Puding içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kinoalı Puding yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kinoalı Puding içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kinoalı Puding içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde yaklaşık olarak 60,27 iu A Vitamini bulunur. Kinoalı Puding tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kinoalı Puding İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kinoalı Puding içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kinoalı Puding yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding içerisinde 1,57 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kinoalı Puding içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kinoalı Puding yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kinoalı Puding içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kinoalı Puding içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kinoalı Puding içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kinoalı Puding İçindeki Besinler

 • 24,42 Karbonhidrat
 • 6,84 Protein
 • 5,68 Yağ
 • 1,81 Lif
 • 17,33 Kolesterol
 • 71,3 Sodyum
 • 312,03 Potasyum
 • 189,47 Kalsiyum
 • 60,27 A Vitamini
 • 1,57 C Vitamini
 • 24,42 Karbonhidrat

1 Gram Kinoalı Puding İçindeki Besinler

 • 0,12 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,09 Kolesterol
 • 0,36 Sodyum
 • 1,59 Potasyum
 • 0,97 Kalsiyum
 • 0,31 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,12 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KİNOALI PUDİNG İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0