Kepekli Sandviç Ekmeği Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKepekli Sandviç Ekmeği Kaç Kalori? Kepekli Sandviç Ekmeği Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kepekli Sandviç Ekmeği Kaç Kalori? Kepekli Sandviç Ekmeği Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kepekli Sandviç Ekmeği yemek zararlı mı? faydalı mı? Kepekli Sandviç Ekmeği kaç kalori? Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kepekli Sandviç Ekmeği içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kepekli Sandviç Ekmeği kaç kalori, Kepekli Sandviç Ekmeği yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kepekli Sandviç Ekmeği gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kepekli Sandviç Ekmeği ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kepekli Sandviç Ekmeği ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde de var. 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde 11,2 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kepekli Sandviç Ekmeği yiyerek de alabiliyoruz. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kepekli Sandviç Ekmeği yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde ortalama 170,94 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kepekli Sandviç Ekmeği içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde yaklaşık olarak 31,08 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kepekli Sandviç Ekmeği yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde 2,21 g olarak bulunuyor.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde yaklaşık olarak 0,93 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kepekli Sandviç Ekmeği tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde 1,5 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kepekli Sandviç Ekmeği yiyeceği de var. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde yaklaşık olarak 70 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kepekli Sandviç Ekmeği tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde Protein bulunuyor. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kepekli Sandviç Ekmeği dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde de 6,72 g Protein bulunuyor.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kepekli Sandviç Ekmeği ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde yaklaşık olarak 315,7 mg sodyum bulunuyor. Peki Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kepekli Sandviç Ekmeği yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde yaklaşık olarak 2,8 iu A Vitamini bulunur. Kepekli Sandviç Ekmeği tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kepekli Sandviç Ekmeği İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kepekli Sandviç Ekmeği yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde 0 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kepekli Sandviç Ekmeği içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kepekli Sandviç Ekmeği yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kepekli Sandviç Ekmeği içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kepekli Sandviç Ekmeği içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Adet (Orta) Kepekli Sandviç Ekmeği İçindeki Besinler

 • 31,08 Karbonhidrat
 • 6,72 Protein
 • 1,5 Yağ
 • 2,21 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 315,7 Sodyum
 • 70 Potasyum
 • 11,2 Kalsiyum
 • 2,8 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 31,08 Karbonhidrat

1 Yarım Kepekli Sandviç Ekmeği İçindeki Besinler

 • 15,54 Karbonhidrat
 • 3,36 Protein
 • 0,75 Yağ
 • 1,11 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 157,85 Sodyum
 • 35 Potasyum
 • 5,6 Kalsiyum
 • 1,4 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 15,54 Karbonhidrat

1 Adet (Uzun) Kepekli Sandviç Ekmeği İçindeki Besinler

 • 28,86 Karbonhidrat
 • 6,24 Protein
 • 1,39 Yağ
 • 2,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 293,15 Sodyum
 • 65 Potasyum
 • 10,4 Kalsiyum
 • 2,6 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 28,86 Karbonhidrat

1 Adet Kepekli Sandviç Ekmeği İçindeki Besinler

 • 22,2 Karbonhidrat
 • 4,8 Protein
 • 1,07 Yağ
 • 1,58 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 225,5 Sodyum
 • 50 Potasyum
 • 8 Kalsiyum
 • 2 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 22,2 Karbonhidrat

1 Adet (Küçük) Kepekli Sandviç Ekmeği İçindeki Besinler

 • 11,1 Karbonhidrat
 • 2,4 Protein
 • 0,54 Yağ
 • 0,79 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 112,75 Sodyum
 • 25 Potasyum
 • 4 Kalsiyum
 • 1 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 11,1 Karbonhidrat

1 Hamburger Ekmeği Kepekli Sandviç Ekmeği İçindeki Besinler

 • 24,42 Karbonhidrat
 • 5,28 Protein
 • 1,18 Yağ
 • 1,74 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 248,05 Sodyum
 • 55 Potasyum
 • 8,8 Kalsiyum
 • 2,2 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 24,42 Karbonhidrat

1 Adet (Büyük) Kepekli Sandviç Ekmeği İçindeki Besinler

 • 44,4 Karbonhidrat
 • 9,6 Protein
 • 2,14 Yağ
 • 3,16 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 451 Sodyum
 • 100 Potasyum
 • 16 Kalsiyum
 • 4 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 44,4 Karbonhidrat

1 Gram Kepekli Sandviç Ekmeği İçindeki Besinler

 • 0,44 Karbonhidrat
 • 0,1 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 4,51 Sodyum
 • 1 Potasyum
 • 0,16 Kalsiyum
 • 0,04 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,44 Karbonhidrat

1 Dilim (İnce) Kepekli Sandviç Ekmeği İçindeki Besinler

 • 31,08 Karbonhidrat
 • 6,72 Protein
 • 1,5 Yağ
 • 2,21 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 315,7 Sodyum
 • 70 Potasyum
 • 11,2 Kalsiyum
 • 2,8 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 31,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KEPEKLİ SANDVİÇ EKMEĞİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0