Karnabahar Köftesi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKarnabahar Köftesi Kaç Kalori? Karnabahar Köftesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Karnabahar Köftesi Kaç Kalori? Karnabahar Köftesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Karnabahar Köftesi yemek zararlı mı? faydalı mı? Karnabahar Köftesi kaç kalori? Karnabahar Köftesi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Karnabahar Köftesi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Karnabahar Köftesi kaç kalori, Karnabahar Köftesi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Karnabahar Köftesi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Karnabahar Köftesi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Karnabahar Köftesi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Karnabahar Köftesi içerisinde de var. 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde 15,6 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Karnabahar Köftesi yiyerek de alabiliyoruz. Karnabahar Köftesi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Karnabahar Köftesi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde ortalama 32,49 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Karnabahar Köftesi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Karnabahar Köftesi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Karnabahar Köftesi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 3,37 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Karnabahar Köftesi içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 14,52 mg kolesterol bulunmaktadır.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Karnabahar Köftesi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Karnabahar Köftesi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde 0,52 g olarak bulunuyor.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 0,21 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Karnabahar Köftesi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Karnabahar Köftesi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Karnabahar Köftesi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde 1,78 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Karnabahar Köftesi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Karnabahar Köftesi yiyeceği de var. Karnabahar Köftesi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 74,19 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Karnabahar Köftesi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Karnabahar Köftesi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde Protein bulunuyor. Karnabahar Köftesi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Karnabahar Köftesi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Karnabahar Köftesi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Karnabahar Köftesi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde de 1,43 g Protein bulunuyor.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Karnabahar Köftesi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 53,95 mg sodyum bulunuyor. Peki Karnabahar Köftesi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Karnabahar Köftesi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Karnabahar Köftesi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Karnabahar Köftesi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 16,15 iu A Vitamini bulunur. Karnabahar Köftesi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Karnabahar Köftesi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Karnabahar Köftesi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Karnabahar Köftesi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi içerisinde 14,67 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Karnabahar Köftesi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Karnabahar Köftesi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Karnabahar Köftesi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Karnabahar Köftesi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Karnabahar Köftesi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Adet (Orta) Karnabahar Köftesi İçindeki Besinler

 • 3,37 Karbonhidrat
 • 1,43 Protein
 • 1,78 Yağ
 • 0,52 Lif
 • 14,52 Kolesterol
 • 53,95 Sodyum
 • 74,19 Potasyum
 • 15,6 Kalsiyum
 • 16,15 A Vitamini
 • 14,67 C Vitamini
 • 3,37 Karbonhidrat

1 Köfte Kadar Karnabahar Köftesi İçindeki Besinler

 • 3,37 Karbonhidrat
 • 1,43 Protein
 • 1,78 Yağ
 • 0,52 Lif
 • 14,52 Kolesterol
 • 53,95 Sodyum
 • 74,19 Potasyum
 • 15,6 Kalsiyum
 • 16,15 A Vitamini
 • 14,67 C Vitamini
 • 3,37 Karbonhidrat

1 Adet (Küçük) Karnabahar Köftesi İçindeki Besinler

 • 2,25 Karbonhidrat
 • 0,95 Protein
 • 1,19 Yağ
 • 0,35 Lif
 • 9,68 Kolesterol
 • 35,96 Sodyum
 • 49,46 Potasyum
 • 10,4 Kalsiyum
 • 10,76 A Vitamini
 • 9,78 C Vitamini
 • 2,25 Karbonhidrat

1 Adet (Büyük) Karnabahar Köftesi İçindeki Besinler

 • 5,62 Karbonhidrat
 • 2,39 Protein
 • 2,96 Yağ
 • 0,86 Lif
 • 24,21 Kolesterol
 • 89,91 Sodyum
 • 123,65 Potasyum
 • 26,01 Kalsiyum
 • 26,91 A Vitamini
 • 24,44 C Vitamini
 • 5,62 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Karnabahar Köftesi İçindeki Besinler

 • 16,85 Karbonhidrat
 • 7,16 Protein
 • 8,89 Yağ
 • 2,59 Lif
 • 72,62 Kolesterol
 • 269,73 Sodyum
 • 370,96 Potasyum
 • 78,02 Kalsiyum
 • 80,73 A Vitamini
 • 73,33 C Vitamini
 • 16,85 Karbonhidrat

1 Gram Karnabahar Köftesi İçindeki Besinler

 • 0,11 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,48 Kolesterol
 • 1,8 Sodyum
 • 2,47 Potasyum
 • 0,52 Kalsiyum
 • 0,54 A Vitamini
 • 0,49 C Vitamini
 • 0,11 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KARNABAHAR KÖFTESİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0