Kanat Şiş Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKanat Şiş Kaç Kalori? Kanat Şiş Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kanat Şiş Kaç Kalori? Kanat Şiş Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kanat Şiş yemek zararlı mı? faydalı mı? Kanat Şiş kaç kalori? Kanat Şiş içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kanat Şiş içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kanat Şiş kaç kalori, Kanat Şiş yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kanat Şiş gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kanat Şiş ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kanat Şiş ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kanat Şiş içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kanat Şiş içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde 48,14 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kanat Şiş yiyerek de alabiliyoruz. Kanat Şiş içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kanat Şiş yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde ortalama 311,01 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kanat Şiş içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kanat Şiş içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kanat Şiş içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kanat Şiş içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde yaklaşık olarak 2,19 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kanat Şiş içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Kanat Şiş içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde yaklaşık olarak 101,66 mg kolesterol bulunmaktadır.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kanat Şiş içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kanat Şiş içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kanat Şiş yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde 0,59 g olarak bulunuyor.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kanat Şiş içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde yaklaşık olarak 2,25 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kanat Şiş tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kanat Şiş içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kanat Şiş içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kanat Şiş içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde 22,15 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kanat Şiş içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kanat Şiş içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kanat Şiş yiyeceği de var. Kanat Şiş içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde yaklaşık olarak 252,9 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kanat Şiş içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kanat Şiş tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kanat Şiş içerisinde Protein bulunuyor. Kanat Şiş içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kanat Şiş dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kanat Şiş içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kanat Şiş içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde de 26,33 g Protein bulunuyor.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kanat Şiş içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kanat Şiş ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde yaklaşık olarak 522,06 mg sodyum bulunuyor. Peki Kanat Şiş içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kanat Şiş yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kanat Şiş içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kanat Şiş içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde yaklaşık olarak 129,89 iu A Vitamini bulunur. Kanat Şiş tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kanat Şiş İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kanat Şiş içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kanat Şiş yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş içerisinde 1,21 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kanat Şiş içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kanat Şiş yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kanat Şiş içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kanat Şiş içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kanat Şiş içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kanat Şiş İçindeki Besinler

 • 2,19 Karbonhidrat
 • 26,33 Protein
 • 22,15 Yağ
 • 0,59 Lif
 • 101,66 Kolesterol
 • 522,06 Sodyum
 • 252,9 Potasyum
 • 48,14 Kalsiyum
 • 129,89 A Vitamini
 • 1,21 C Vitamini
 • 2,19 Karbonhidrat

1 Adet Kanat Şiş İçindeki Besinler

 • 0,49 Karbonhidrat
 • 5,85 Protein
 • 4,92 Yağ
 • 0,13 Lif
 • 22,59 Kolesterol
 • 116,01 Sodyum
 • 56,2 Potasyum
 • 10,7 Kalsiyum
 • 28,86 A Vitamini
 • 0,27 C Vitamini
 • 0,49 Karbonhidrat

1 Gram Kanat Şiş İçindeki Besinler

 • 0,02 Karbonhidrat
 • 0,2 Protein
 • 0,16 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,75 Kolesterol
 • 3,87 Sodyum
 • 1,87 Potasyum
 • 0,36 Kalsiyum
 • 0,96 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,02 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KANAT ŞİŞ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0