Kabaklı Havuç Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKabaklı Havuç Salatası Kaç Kalori? Kabaklı Havuç Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kabaklı Havuç Salatası Kaç Kalori? Kabaklı Havuç Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kabaklı Havuç Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Kabaklı Havuç Salatası kaç kalori? Kabaklı Havuç Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kabaklı Havuç Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kabaklı Havuç Salatası kaç kalori, Kabaklı Havuç Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kabaklı Havuç Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kabaklı Havuç Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kabaklı Havuç Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kabaklı Havuç Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde 99,61 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kabaklı Havuç Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kabaklı Havuç Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde ortalama 116,2 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kabaklı Havuç Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kabaklı Havuç Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 8,38 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 2,11 mg kolesterol bulunmaktadır.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kabaklı Havuç Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde 2,54 g olarak bulunuyor.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 1,57 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kabaklı Havuç Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kabaklı Havuç Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde 7,49 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kabaklı Havuç Salatası yiyeceği de var. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 403,39 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kabaklı Havuç Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kabaklı Havuç Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kabaklı Havuç Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde de 3,99 g Protein bulunuyor.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kabaklı Havuç Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 119,87 mg sodyum bulunuyor. Peki Kabaklı Havuç Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kabaklı Havuç Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kabaklı Havuç Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 1256,71 iu A Vitamini bulunur. Kabaklı Havuç Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kabaklı Havuç Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kabaklı Havuç Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kabaklı Havuç Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası içerisinde 19,95 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kabaklı Havuç Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kabaklı Havuç Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kabaklı Havuç Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kabaklı Havuç Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kabaklı Havuç Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kabaklı Havuç Salatası İçindeki Besinler

 • 8,38 Karbonhidrat
 • 3,99 Protein
 • 7,49 Yağ
 • 2,54 Lif
 • 2,11 Kolesterol
 • 119,87 Sodyum
 • 403,39 Potasyum
 • 99,61 Kalsiyum
 • 1256,71 A Vitamini
 • 19,95 C Vitamini
 • 8,38 Karbonhidrat

1 Yemek Kaşığı Kabaklı Havuç Salatası İçindeki Besinler

 • 0,84 Karbonhidrat
 • 0,4 Protein
 • 0,75 Yağ
 • 0,25 Lif
 • 0,21 Kolesterol
 • 11,99 Sodyum
 • 40,34 Potasyum
 • 9,96 Kalsiyum
 • 125,67 A Vitamini
 • 1,99 C Vitamini
 • 0,84 Karbonhidrat

1 Gram Kabaklı Havuç Salatası İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,01 Kolesterol
 • 0,8 Sodyum
 • 2,69 Potasyum
 • 0,66 Kalsiyum
 • 8,38 A Vitamini
 • 0,13 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KABAKLI HAVUÇ SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0