Kabak Konservesi (Pişmiş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKabak Konservesi (Pişmiş) Kaç Kalori? Kabak Konservesi (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kabak Konservesi (Pişmiş) Kaç Kalori? Kabak Konservesi (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kabak Konservesi (Pişmiş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Kabak Konservesi (Pişmiş) kaç kalori? Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kabak Konservesi (Pişmiş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kabak Konservesi (Pişmiş) kaç kalori, Kabak Konservesi (Pişmiş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kabak Konservesi (Pişmiş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kabak Konservesi (Pişmiş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kabak Konservesi (Pişmiş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde 48 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kabak Konservesi (Pişmiş) yiyerek de alabiliyoruz. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kabak Konservesi (Pişmiş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde ortalama 24 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kabak Konservesi (Pişmiş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 2,39 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kabak Konservesi (Pişmiş) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde 1,62 g olarak bulunuyor.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 1,48 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kabak Konservesi (Pişmiş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde 0,55 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kabak Konservesi (Pişmiş) yiyeceği de var. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 139,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kabak Konservesi (Pişmiş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde Protein bulunuyor. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kabak Konservesi (Pişmiş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde de 2,21 g Protein bulunuyor.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kabak Konservesi (Pişmiş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 270 mg sodyum bulunuyor. Peki Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kabak Konservesi (Pişmiş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 69 iu A Vitamini bulunur. Kabak Konservesi (Pişmiş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kabak Konservesi (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kabak Konservesi (Pişmiş) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde 5,45 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kabak Konservesi (Pişmiş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kabak Konservesi (Pişmiş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kabak Konservesi (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 2,39 Karbonhidrat
 • 2,21 Protein
 • 0,55 Yağ
 • 1,62 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 270 Sodyum
 • 139,5 Potasyum
 • 48 Kalsiyum
 • 69 A Vitamini
 • 5,45 C Vitamini
 • 2,39 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Kabak Konservesi (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,15 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,11 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 18 Sodyum
 • 9,3 Potasyum
 • 3,2 Kalsiyum
 • 4,6 A Vitamini
 • 0,36 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Kabak Konservesi (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 2,39 Karbonhidrat
 • 2,21 Protein
 • 0,55 Yağ
 • 1,62 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 270 Sodyum
 • 139,5 Potasyum
 • 48 Kalsiyum
 • 69 A Vitamini
 • 5,45 C Vitamini
 • 2,39 Karbonhidrat

1 Gram Kabak Konservesi (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0,02 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,8 Sodyum
 • 0,93 Potasyum
 • 0,32 Kalsiyum
 • 0,46 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,02 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KABAK KONSERVESİ (PİŞMİŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0