İtalyan Frittata Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİİtalyan Frittata Kaç Kalori? İtalyan Frittata Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

İtalyan Frittata Kaç Kalori? İtalyan Frittata Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

İtalyan Frittata yemek zararlı mı? faydalı mı? İtalyan Frittata kaç kalori? İtalyan Frittata içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? İtalyan Frittata içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

İtalyan Frittata kaç kalori, İtalyan Frittata yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? İtalyan Frittata gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? İtalyan Frittata ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce İtalyan Frittata ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

İtalyan Frittata içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum İtalyan Frittata içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde 144,8 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu İtalyan Frittata yiyerek de alabiliyoruz. İtalyan Frittata içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple İtalyan Frittata yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde ortalama 243,5 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? İtalyan Frittata içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. İtalyan Frittata içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. İtalyan Frittata içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

İtalyan Frittata içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde yaklaşık olarak 16,91 g karbonhidrat bulunmaktadır.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

İtalyan Frittata içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. İtalyan Frittata içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde yaklaşık olarak 198,12 mg kolesterol bulunmaktadır.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

İtalyan Frittata içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. İtalyan Frittata içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. İtalyan Frittata yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde 5,17 g olarak bulunuyor.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

İtalyan Frittata içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde yaklaşık olarak 4,97 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de İtalyan Frittata tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. İtalyan Frittata içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

İtalyan Frittata içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere İtalyan Frittata içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde 14,01 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. İtalyan Frittata içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

İtalyan Frittata içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde İtalyan Frittata yiyeceği de var. İtalyan Frittata içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde yaklaşık olarak 1286,23 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. İtalyan Frittata içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. İtalyan Frittata tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

İtalyan Frittata içerisinde Protein bulunuyor. İtalyan Frittata içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein İtalyan Frittata dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. İtalyan Frittata içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple İtalyan Frittata içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde de 12,36 g Protein bulunuyor.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

İtalyan Frittata içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak İtalyan Frittata ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde yaklaşık olarak 224,33 mg sodyum bulunuyor. Peki İtalyan Frittata içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de İtalyan Frittata yiyerek sodyum almış olursunuz.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

İtalyan Frittata içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. İtalyan Frittata içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde yaklaşık olarak 727,04 iu A Vitamini bulunur. İtalyan Frittata tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

İtalyan Frittata İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

İtalyan Frittata içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. İtalyan Frittata yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata içerisinde 96,01 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak İtalyan Frittata içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar İtalyan Frittata yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? İtalyan Frittata içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? İtalyan Frittata içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte İtalyan Frittata içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) İtalyan Frittata İçindeki Besinler

 • 16,91 Karbonhidrat
 • 12,36 Protein
 • 14,01 Yağ
 • 5,17 Lif
 • 198,12 Kolesterol
 • 224,33 Sodyum
 • 1286,23 Potasyum
 • 144,8 Kalsiyum
 • 727,04 A Vitamini
 • 96,01 C Vitamini
 • 16,91 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) İtalyan Frittata İçindeki Besinler

 • 16,91 Karbonhidrat
 • 12,36 Protein
 • 14,01 Yağ
 • 5,17 Lif
 • 198,12 Kolesterol
 • 224,33 Sodyum
 • 1286,23 Potasyum
 • 144,8 Kalsiyum
 • 727,04 A Vitamini
 • 96,01 C Vitamini
 • 16,91 Karbonhidrat

1 Gram İtalyan Frittata İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,46 Kolesterol
 • 0,52 Sodyum
 • 2,99 Potasyum
 • 0,34 Kalsiyum
 • 1,69 A Vitamini
 • 0,22 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


İTALYAN FRİTTATA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0