Ispanaklı Ravioli Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİIspanaklı Ravioli Kaç Kalori? Ispanaklı Ravioli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Ispanaklı Ravioli Kaç Kalori? Ispanaklı Ravioli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Ispanaklı Ravioli yemek zararlı mı? faydalı mı? Ispanaklı Ravioli kaç kalori? Ispanaklı Ravioli içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Ispanaklı Ravioli içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Ispanaklı Ravioli kaç kalori, Ispanaklı Ravioli yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Ispanaklı Ravioli gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Ispanaklı Ravioli ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Ispanaklı Ravioli ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Ispanaklı Ravioli içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde 521,99 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Ispanaklı Ravioli yiyerek de alabiliyoruz. Ispanaklı Ravioli içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Ispanaklı Ravioli yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde ortalama 485,17 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Ispanaklı Ravioli içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Ispanaklı Ravioli içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Ispanaklı Ravioli içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde yaklaşık olarak 54,53 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Ispanaklı Ravioli içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde yaklaşık olarak 103,64 mg kolesterol bulunmaktadır.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Ispanaklı Ravioli içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Ispanaklı Ravioli yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde 2,33 g olarak bulunuyor.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde yaklaşık olarak 2,13 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Ispanaklı Ravioli tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Ispanaklı Ravioli içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Ispanaklı Ravioli içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde 21,9 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Ispanaklı Ravioli içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Ispanaklı Ravioli yiyeceği de var. Ispanaklı Ravioli içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde yaklaşık olarak 409,1 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Ispanaklı Ravioli içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Ispanaklı Ravioli tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde Protein bulunuyor. Ispanaklı Ravioli içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Ispanaklı Ravioli dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Ispanaklı Ravioli içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Ispanaklı Ravioli içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde de 17,94 g Protein bulunuyor.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Ispanaklı Ravioli ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde yaklaşık olarak 797,07 mg sodyum bulunuyor. Peki Ispanaklı Ravioli içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Ispanaklı Ravioli yiyerek sodyum almış olursunuz.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Ispanaklı Ravioli içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Ispanaklı Ravioli içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde yaklaşık olarak 528,42 iu A Vitamini bulunur. Ispanaklı Ravioli tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Ispanaklı Ravioli İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Ispanaklı Ravioli içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Ispanaklı Ravioli yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli içerisinde 27,65 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Ispanaklı Ravioli içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Ispanaklı Ravioli yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Ispanaklı Ravioli içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Ispanaklı Ravioli içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Ispanaklı Ravioli içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Ispanaklı Ravioli İçindeki Besinler

 • 54,53 Karbonhidrat
 • 17,94 Protein
 • 21,9 Yağ
 • 2,33 Lif
 • 103,64 Kolesterol
 • 797,07 Sodyum
 • 409,1 Potasyum
 • 521,99 Kalsiyum
 • 528,42 A Vitamini
 • 27,65 C Vitamini
 • 54,53 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Ispanaklı Ravioli İçindeki Besinler

 • 6,2 Karbonhidrat
 • 2,04 Protein
 • 2,49 Yağ
 • 0,27 Lif
 • 11,78 Kolesterol
 • 90,58 Sodyum
 • 46,49 Potasyum
 • 59,32 Kalsiyum
 • 60,05 A Vitamini
 • 3,14 C Vitamini
 • 6,2 Karbonhidrat

1 Gram Ispanaklı Ravioli İçindeki Besinler

 • 0,25 Karbonhidrat
 • 0,08 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,47 Kolesterol
 • 3,62 Sodyum
 • 1,86 Potasyum
 • 2,37 Kalsiyum
 • 2,4 A Vitamini
 • 0,13 C Vitamini
 • 0,25 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ISPANAKLI RAVİOLİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0