İrmikli Çıtır Kadayıf Topları Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİİrmikli Çıtır Kadayıf Topları Kaç Kalori? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları Kaç Kalori? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları yemek zararlı mı? faydalı mı? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları kaç kalori? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları kaç kalori, İrmikli Çıtır Kadayıf Topları yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce İrmikli Çıtır Kadayıf Topları ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde 50,12 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu İrmikli Çıtır Kadayıf Topları yiyerek de alabiliyoruz. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple İrmikli Çıtır Kadayıf Topları yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde ortalama 137,92 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde yaklaşık olarak 19,71 g karbonhidrat bulunmaktadır.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde yaklaşık olarak 12,78 mg kolesterol bulunmaktadır.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde 0,34 g olarak bulunuyor.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde yaklaşık olarak 0,26 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de İrmikli Çıtır Kadayıf Topları tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde 5,24 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde İrmikli Çıtır Kadayıf Topları yiyeceği de var. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde yaklaşık olarak 83,88 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde Protein bulunuyor. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein İrmikli Çıtır Kadayıf Topları dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde de 2,18 g Protein bulunuyor.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak İrmikli Çıtır Kadayıf Topları ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde yaklaşık olarak 20,93 mg sodyum bulunuyor. Peki İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de İrmikli Çıtır Kadayıf Topları yiyerek sodyum almış olursunuz.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde yaklaşık olarak 37,52 iu A Vitamini bulunur. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. İrmikli Çıtır Kadayıf Topları yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde 0,45 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar İrmikli Çıtır Kadayıf Topları yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte İrmikli Çıtır Kadayıf Topları içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçindeki Besinler

 • 19,71 Karbonhidrat
 • 2,18 Protein
 • 5,24 Yağ
 • 0,34 Lif
 • 12,78 Kolesterol
 • 20,93 Sodyum
 • 83,88 Potasyum
 • 50,12 Kalsiyum
 • 37,52 A Vitamini
 • 0,45 C Vitamini
 • 19,71 Karbonhidrat

1 Adet İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçindeki Besinler

 • 19,71 Karbonhidrat
 • 2,18 Protein
 • 5,24 Yağ
 • 0,34 Lif
 • 12,78 Kolesterol
 • 20,93 Sodyum
 • 83,88 Potasyum
 • 50,12 Kalsiyum
 • 37,52 A Vitamini
 • 0,45 C Vitamini
 • 19,71 Karbonhidrat

1 Gram İrmikli Çıtır Kadayıf Topları İçindeki Besinler

 • 0,26 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,07 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,17 Kolesterol
 • 0,28 Sodyum
 • 1,12 Potasyum
 • 0,67 Kalsiyum
 • 0,5 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,26 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


İRMİKLİ ÇITIR KADAYIF TOPLARI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0