Hindili Güveç Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİHindili Güveç Kaç Kalori? Hindili Güveç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Hindili Güveç Kaç Kalori? Hindili Güveç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Hindili Güveç yemek zararlı mı? faydalı mı? Hindili Güveç kaç kalori? Hindili Güveç içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Hindili Güveç içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Hindili Güveç kaç kalori, Hindili Güveç yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Hindili Güveç gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Hindili Güveç ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Hindili Güveç ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Hindili Güveç içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Hindili Güveç içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde 46,59 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Hindili Güveç yiyerek de alabiliyoruz. Hindili Güveç içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Hindili Güveç yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde ortalama 290,44 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Hindili Güveç içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Hindili Güveç içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Hindili Güveç içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Hindili Güveç içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde yaklaşık olarak 5,33 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Hindili Güveç içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Hindili Güveç içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde yaklaşık olarak 85,46 mg kolesterol bulunmaktadır.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Hindili Güveç içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Hindili Güveç içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Hindili Güveç yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde 2,18 g olarak bulunuyor.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Hindili Güveç içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde yaklaşık olarak 2,32 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Hindili Güveç tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Hindili Güveç içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Hindili Güveç içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Hindili Güveç içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde 17,56 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Hindili Güveç içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Hindili Güveç içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Hindili Güveç yiyeceği de var. Hindili Güveç içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde yaklaşık olarak 541,1 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Hindili Güveç içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Hindili Güveç tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Hindili Güveç içerisinde Protein bulunuyor. Hindili Güveç içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Hindili Güveç dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Hindili Güveç içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Hindili Güveç içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde de 27,92 g Protein bulunuyor.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Hindili Güveç içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Hindili Güveç ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde yaklaşık olarak 197,61 mg sodyum bulunuyor. Peki Hindili Güveç içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Hindili Güveç yiyerek sodyum almış olursunuz.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Hindili Güveç içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Hindili Güveç içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde yaklaşık olarak 282,84 iu A Vitamini bulunur. Hindili Güveç tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Hindili Güveç İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Hindili Güveç içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Hindili Güveç yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç içerisinde 19,58 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Hindili Güveç içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Hindili Güveç yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Hindili Güveç içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Hindili Güveç içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Hindili Güveç içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Hindili Güveç İçindeki Besinler

 • 5,33 Karbonhidrat
 • 27,92 Protein
 • 17,56 Yağ
 • 2,18 Lif
 • 85,46 Kolesterol
 • 197,61 Sodyum
 • 541,1 Potasyum
 • 46,59 Kalsiyum
 • 282,84 A Vitamini
 • 19,58 C Vitamini
 • 5,33 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Hindili Güveç İçindeki Besinler

 • 0,27 Karbonhidrat
 • 1,4 Protein
 • 0,88 Yağ
 • 0,11 Lif
 • 4,27 Kolesterol
 • 9,88 Sodyum
 • 27,06 Potasyum
 • 2,33 Kalsiyum
 • 14,14 A Vitamini
 • 0,98 C Vitamini
 • 0,27 Karbonhidrat

1 Gram Hindili Güveç İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,14 Protein
 • 0,09 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,43 Kolesterol
 • 0,99 Sodyum
 • 2,71 Potasyum
 • 0,23 Kalsiyum
 • 1,41 A Vitamini
 • 0,1 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


HİNDİLİ GÜVEÇ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0