Glutensiz Tavuklu Makarna Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİGlutensiz Tavuklu Makarna Kaç Kalori? Glutensiz Tavuklu Makarna Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Glutensiz Tavuklu Makarna Kaç Kalori? Glutensiz Tavuklu Makarna Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Glutensiz Tavuklu Makarna yemek zararlı mı? faydalı mı? Glutensiz Tavuklu Makarna kaç kalori? Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Glutensiz Tavuklu Makarna içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Glutensiz Tavuklu Makarna kaç kalori, Glutensiz Tavuklu Makarna yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Glutensiz Tavuklu Makarna gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Glutensiz Tavuklu Makarna ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Glutensiz Tavuklu Makarna ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde 58,51 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Glutensiz Tavuklu Makarna yiyerek de alabiliyoruz. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Glutensiz Tavuklu Makarna yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde ortalama 905,95 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Glutensiz Tavuklu Makarna içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 140,12 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 141,67 mg kolesterol bulunmaktadır.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Glutensiz Tavuklu Makarna yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde 4,46 g olarak bulunuyor.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 2,21 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Glutensiz Tavuklu Makarna tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde 18,13 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Glutensiz Tavuklu Makarna yiyeceği de var. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 382,15 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Glutensiz Tavuklu Makarna tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde Protein bulunuyor. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Glutensiz Tavuklu Makarna dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde de 45,88 g Protein bulunuyor.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Glutensiz Tavuklu Makarna ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 156,32 mg sodyum bulunuyor. Peki Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Glutensiz Tavuklu Makarna yiyerek sodyum almış olursunuz.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 1386,85 iu A Vitamini bulunur. Glutensiz Tavuklu Makarna tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Glutensiz Tavuklu Makarna İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Glutensiz Tavuklu Makarna yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde 55,37 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Glutensiz Tavuklu Makarna içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Glutensiz Tavuklu Makarna yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Glutensiz Tavuklu Makarna içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Glutensiz Tavuklu Makarna içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Tavuklu Makarna İçindeki Besinler

 • 140,12 Karbonhidrat
 • 45,88 Protein
 • 18,13 Yağ
 • 4,46 Lif
 • 141,67 Kolesterol
 • 156,32 Sodyum
 • 382,15 Potasyum
 • 58,51 Kalsiyum
 • 1386,85 A Vitamini
 • 55,37 C Vitamini
 • 140,12 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


GLUTENSİZ TAVUKLU MAKARNA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0