Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİGlutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble Kaç Kalori? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble Kaç Kalori? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble yemek zararlı mı? faydalı mı? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble kaç kalori? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble kaç kalori, Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde 36,41 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble yiyerek de alabiliyoruz. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde ortalama 476,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde yaklaşık olarak 39,66 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde yaklaşık olarak 21,65 mg kolesterol bulunmaktadır.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde 5,65 g olarak bulunuyor.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde yaklaşık olarak 1,41 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde 34,11 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble yiyeceği de var. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde yaklaşık olarak 287,15 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde Protein bulunuyor. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde de 5,67 g Protein bulunuyor.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde yaklaşık olarak 2,73 mg sodyum bulunuyor. Peki Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble yiyerek sodyum almış olursunuz.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde yaklaşık olarak 115,95 iu A Vitamini bulunur. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde 12,66 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçindeki Besinler

 • 39,66 Karbonhidrat
 • 5,67 Protein
 • 34,11 Yağ
 • 5,65 Lif
 • 21,65 Kolesterol
 • 2,73 Sodyum
 • 287,15 Potasyum
 • 36,41 Kalsiyum
 • 115,95 A Vitamini
 • 12,66 C Vitamini
 • 39,66 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçindeki Besinler

 • 39,66 Karbonhidrat
 • 5,67 Protein
 • 34,11 Yağ
 • 5,65 Lif
 • 21,65 Kolesterol
 • 2,73 Sodyum
 • 287,15 Potasyum
 • 36,41 Kalsiyum
 • 115,95 A Vitamini
 • 12,66 C Vitamini
 • 39,66 Karbonhidrat

1 Gram Glutensiz Muzlu ve Turna Yemişli Crumble İçindeki Besinler

 • 0,24 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,21 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,13 Kolesterol
 • 0,02 Sodyum
 • 1,74 Potasyum
 • 0,22 Kalsiyum
 • 0,7 A Vitamini
 • 0,08 C Vitamini
 • 0,24 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


GLUTENSİZ MUZLU VE TURNA YEMİŞLİ CRUMBLE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0