Glutensiz Dereotlu Poğaça Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİGlutensiz Dereotlu Poğaça Kaç Kalori? Glutensiz Dereotlu Poğaça Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Glutensiz Dereotlu Poğaça Kaç Kalori? Glutensiz Dereotlu Poğaça Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Glutensiz Dereotlu Poğaça yemek zararlı mı? faydalı mı? Glutensiz Dereotlu Poğaça kaç kalori? Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Glutensiz Dereotlu Poğaça içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Glutensiz Dereotlu Poğaça kaç kalori, Glutensiz Dereotlu Poğaça yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Glutensiz Dereotlu Poğaça gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Glutensiz Dereotlu Poğaça ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Glutensiz Dereotlu Poğaça ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde 173,04 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Glutensiz Dereotlu Poğaça yiyerek de alabiliyoruz. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Glutensiz Dereotlu Poğaça yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde ortalama 345,04 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Glutensiz Dereotlu Poğaça içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 41,23 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 37,69 mg kolesterol bulunmaktadır.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Glutensiz Dereotlu Poğaça yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde 3,11 g olarak bulunuyor.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 0,82 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Glutensiz Dereotlu Poğaça tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde 17,6 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Glutensiz Dereotlu Poğaça yiyeceği de var. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 167,18 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Glutensiz Dereotlu Poğaça tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde Protein bulunuyor. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Glutensiz Dereotlu Poğaça dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde de 4,82 g Protein bulunuyor.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Glutensiz Dereotlu Poğaça ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 559,67 mg sodyum bulunuyor. Peki Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Glutensiz Dereotlu Poğaça yiyerek sodyum almış olursunuz.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 870,55 iu A Vitamini bulunur. Glutensiz Dereotlu Poğaça tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Glutensiz Dereotlu Poğaça İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Glutensiz Dereotlu Poğaça yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde 5 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Glutensiz Dereotlu Poğaça yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Glutensiz Dereotlu Poğaça içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Glutensiz Dereotlu Poğaça İçindeki Besinler

 • 41,23 Karbonhidrat
 • 4,82 Protein
 • 17,6 Yağ
 • 3,11 Lif
 • 37,69 Kolesterol
 • 559,67 Sodyum
 • 167,18 Potasyum
 • 173,04 Kalsiyum
 • 870,55 A Vitamini
 • 5 C Vitamini
 • 41,23 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


GLUTENSİZ DEREOTLU POĞAÇA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0