Frenk Üzümlü Tiramisu Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİFrenk Üzümlü Tiramisu Kaç Kalori? Frenk Üzümlü Tiramisu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Frenk Üzümlü Tiramisu Kaç Kalori? Frenk Üzümlü Tiramisu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Frenk Üzümlü Tiramisu yemek zararlı mı? faydalı mı? Frenk Üzümlü Tiramisu kaç kalori? Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Frenk Üzümlü Tiramisu içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Frenk Üzümlü Tiramisu kaç kalori, Frenk Üzümlü Tiramisu yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Frenk Üzümlü Tiramisu gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Frenk Üzümlü Tiramisu ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Frenk Üzümlü Tiramisu ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde 53,13 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Frenk Üzümlü Tiramisu yiyerek de alabiliyoruz. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Frenk Üzümlü Tiramisu yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde ortalama 238,15 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Frenk Üzümlü Tiramisu içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde yaklaşık olarak 48,06 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde yaklaşık olarak 35,34 mg kolesterol bulunmaktadır.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Frenk Üzümlü Tiramisu yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde 0,66 g olarak bulunuyor.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde yaklaşık olarak 1,46 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Frenk Üzümlü Tiramisu tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde 14,72 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Frenk Üzümlü Tiramisu yiyeceği de var. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde yaklaşık olarak 196,2 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Frenk Üzümlü Tiramisu tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde Protein bulunuyor. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Frenk Üzümlü Tiramisu dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde de 5,45 g Protein bulunuyor.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Frenk Üzümlü Tiramisu ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde yaklaşık olarak 255,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Frenk Üzümlü Tiramisu yiyerek sodyum almış olursunuz.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde yaklaşık olarak 63,77 iu A Vitamini bulunur. Frenk Üzümlü Tiramisu tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Frenk Üzümlü Tiramisu İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Frenk Üzümlü Tiramisu yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde 28,51 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Frenk Üzümlü Tiramisu içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Frenk Üzümlü Tiramisu yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Frenk Üzümlü Tiramisu içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Frenk Üzümlü Tiramisu içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu İçindeki Besinler

 • 48,06 Karbonhidrat
 • 5,45 Protein
 • 14,72 Yağ
 • 0,66 Lif
 • 35,34 Kolesterol
 • 255,5 Sodyum
 • 196,2 Potasyum
 • 53,13 Kalsiyum
 • 63,77 A Vitamini
 • 28,51 C Vitamini
 • 48,06 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Frenk Üzümlü Tiramisu İçindeki Besinler

 • 48,06 Karbonhidrat
 • 5,45 Protein
 • 14,72 Yağ
 • 0,66 Lif
 • 35,34 Kolesterol
 • 255,5 Sodyum
 • 196,2 Potasyum
 • 53,13 Kalsiyum
 • 63,77 A Vitamini
 • 28,51 C Vitamini
 • 48,06 Karbonhidrat

1 Gram Frenk Üzümlü Tiramisu İçindeki Besinler

 • 0,51 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,15 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,37 Kolesterol
 • 2,69 Sodyum
 • 2,07 Potasyum
 • 0,56 Kalsiyum
 • 0,67 A Vitamini
 • 0,3 C Vitamini
 • 0,51 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


FRENK ÜZÜMLÜ TİRAMİSU İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0