Fındıklı Tart Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİFındıklı Tart Kaç Kalori? Fındıklı Tart Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Fındıklı Tart Kaç Kalori? Fındıklı Tart Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Fındıklı Tart yemek zararlı mı? faydalı mı? Fındıklı Tart kaç kalori? Fındıklı Tart içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Fındıklı Tart içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Fındıklı Tart kaç kalori, Fındıklı Tart yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Fındıklı Tart gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Fındıklı Tart ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Fındıklı Tart ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Fındıklı Tart içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Fındıklı Tart içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde 110,42 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Fındıklı Tart yiyerek de alabiliyoruz. Fındıklı Tart içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Fındıklı Tart yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde ortalama 560,67 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Fındıklı Tart içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Fındıklı Tart içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Fındıklı Tart içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Fındıklı Tart içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde yaklaşık olarak 35,88 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Fındıklı Tart içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Fındıklı Tart içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Fındıklı Tart içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Fındıklı Tart yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde 4,96 g olarak bulunuyor.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Fındıklı Tart içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde yaklaşık olarak 2,21 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Fındıklı Tart tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Fındıklı Tart içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Fındıklı Tart içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Fındıklı Tart içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde 42,52 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Fındıklı Tart içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Fındıklı Tart içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Fındıklı Tart yiyeceği de var. Fındıklı Tart içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde yaklaşık olarak 328,31 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Fındıklı Tart içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Fındıklı Tart tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Fındıklı Tart içerisinde Protein bulunuyor. Fındıklı Tart içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Fındıklı Tart dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Fındıklı Tart içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Fındıklı Tart içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde de 9,45 g Protein bulunuyor.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Fındıklı Tart içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Fındıklı Tart ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde yaklaşık olarak 83,43 mg sodyum bulunuyor. Peki Fındıklı Tart içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Fındıklı Tart yiyerek sodyum almış olursunuz.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Fındıklı Tart içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Fındıklı Tart içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde yaklaşık olarak 108,38 iu A Vitamini bulunur. Fındıklı Tart tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Fındıklı Tart İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Fındıklı Tart içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Fındıklı Tart yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart içerisinde 1,85 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Fındıklı Tart içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Fındıklı Tart yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Fındıklı Tart içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Fındıklı Tart içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Fındıklı Tart içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Fındıklı Tart İçindeki Besinler

 • 35,88 Karbonhidrat
 • 9,45 Protein
 • 42,52 Yağ
 • 4,96 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 83,43 Sodyum
 • 328,31 Potasyum
 • 110,42 Kalsiyum
 • 108,38 A Vitamini
 • 1,85 C Vitamini
 • 35,88 Karbonhidrat

1 Gram Fındıklı Tart İçindeki Besinler

 • 0,36 Karbonhidrat
 • 0,09 Protein
 • 0,43 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,83 Sodyum
 • 3,28 Potasyum
 • 1,1 Kalsiyum
 • 1,08 A Vitamini
 • 0,02 C Vitamini
 • 0,36 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


FINDIKLI TART İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0