Fındık Lahmacun Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİFındık Lahmacun Kaç Kalori? Fındık Lahmacun Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Fındık Lahmacun Kaç Kalori? Fındık Lahmacun Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Fındık Lahmacun yemek zararlı mı? faydalı mı? Fındık Lahmacun kaç kalori? Fındık Lahmacun içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Fındık Lahmacun içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Fındık Lahmacun kaç kalori, Fındık Lahmacun yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Fındık Lahmacun gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Fındık Lahmacun ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Fındık Lahmacun ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Fındık Lahmacun içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Fındık Lahmacun içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde 29,63 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Fındık Lahmacun yiyerek de alabiliyoruz. Fındık Lahmacun içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Fındık Lahmacun yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde ortalama 233,9 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Fındık Lahmacun içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Fındık Lahmacun içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Fındık Lahmacun içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Fındık Lahmacun içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde yaklaşık olarak 32,95 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Fındık Lahmacun içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Fındık Lahmacun içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde yaklaşık olarak 17,34 mg kolesterol bulunmaktadır.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Fındık Lahmacun içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Fındık Lahmacun içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Fındık Lahmacun yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde 2,31 g olarak bulunuyor.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Fındık Lahmacun içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde yaklaşık olarak 1,51 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Fındık Lahmacun tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Fındık Lahmacun içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Fındık Lahmacun içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Fındık Lahmacun içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde 6,27 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Fındık Lahmacun içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Fındık Lahmacun içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Fındık Lahmacun yiyeceği de var. Fındık Lahmacun içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde yaklaşık olarak 248,33 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Fındık Lahmacun içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Fındık Lahmacun tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Fındık Lahmacun içerisinde Protein bulunuyor. Fındık Lahmacun içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Fındık Lahmacun dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Fındık Lahmacun içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Fındık Lahmacun içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde de 10,56 g Protein bulunuyor.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Fındık Lahmacun içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Fındık Lahmacun ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde yaklaşık olarak 131,94 mg sodyum bulunuyor. Peki Fındık Lahmacun içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Fındık Lahmacun yiyerek sodyum almış olursunuz.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Fındık Lahmacun içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Fındık Lahmacun içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde yaklaşık olarak 51,67 iu A Vitamini bulunur. Fındık Lahmacun tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Fındık Lahmacun İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Fındık Lahmacun içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Fındık Lahmacun yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun içerisinde 13,65 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Fındık Lahmacun içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Fındık Lahmacun yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Fındık Lahmacun içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Fındık Lahmacun içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Fındık Lahmacun içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Fındık Lahmacun İçindeki Besinler

 • 32,95 Karbonhidrat
 • 10,56 Protein
 • 6,27 Yağ
 • 2,31 Lif
 • 17,34 Kolesterol
 • 131,94 Sodyum
 • 248,33 Potasyum
 • 29,63 Kalsiyum
 • 51,67 A Vitamini
 • 13,65 C Vitamini
 • 32,95 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Fındık Lahmacun İçindeki Besinler

 • 16,47 Karbonhidrat
 • 5,28 Protein
 • 3,14 Yağ
 • 1,16 Lif
 • 8,67 Kolesterol
 • 65,97 Sodyum
 • 124,17 Potasyum
 • 14,82 Kalsiyum
 • 25,84 A Vitamini
 • 6,82 C Vitamini
 • 16,47 Karbonhidrat

1 Gram Fındık Lahmacun İçindeki Besinler

 • 0,3 Karbonhidrat
 • 0,1 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,16 Kolesterol
 • 1,2 Sodyum
 • 2,26 Potasyum
 • 0,27 Kalsiyum
 • 0,47 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 0,3 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


FINDIK LAHMACUN İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0