Enginarlı Marul Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİEnginarlı Marul Salatası Kaç Kalori? Enginarlı Marul Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Enginarlı Marul Salatası Kaç Kalori? Enginarlı Marul Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Enginarlı Marul Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Enginarlı Marul Salatası kaç kalori? Enginarlı Marul Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Enginarlı Marul Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Enginarlı Marul Salatası kaç kalori, Enginarlı Marul Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Enginarlı Marul Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Enginarlı Marul Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Enginarlı Marul Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Enginarlı Marul Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde 331,86 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Enginarlı Marul Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Enginarlı Marul Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Enginarlı Marul Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde ortalama 84,91 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Enginarlı Marul Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Enginarlı Marul Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Enginarlı Marul Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde yaklaşık olarak 11,8 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Enginarlı Marul Salatası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde yaklaşık olarak 1,05 mg kolesterol bulunmaktadır.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Enginarlı Marul Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Enginarlı Marul Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde 11,34 g olarak bulunuyor.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde yaklaşık olarak 12,45 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Enginarlı Marul Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Enginarlı Marul Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Enginarlı Marul Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde 2,31 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Enginarlı Marul Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Enginarlı Marul Salatası yiyeceği de var. Enginarlı Marul Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde yaklaşık olarak 667,68 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Enginarlı Marul Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Enginarlı Marul Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Enginarlı Marul Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Enginarlı Marul Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Enginarlı Marul Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Enginarlı Marul Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde de 6,39 g Protein bulunuyor.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Enginarlı Marul Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde yaklaşık olarak 279,26 mg sodyum bulunuyor. Peki Enginarlı Marul Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Enginarlı Marul Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Enginarlı Marul Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Enginarlı Marul Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde yaklaşık olarak 258,71 iu A Vitamini bulunur. Enginarlı Marul Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Enginarlı Marul Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Enginarlı Marul Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Enginarlı Marul Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası içerisinde 47,21 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Enginarlı Marul Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Enginarlı Marul Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Enginarlı Marul Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Enginarlı Marul Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Enginarlı Marul Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Enginarlı Marul Salatası İçindeki Besinler

 • 11,8 Karbonhidrat
 • 6,39 Protein
 • 2,31 Yağ
 • 11,34 Lif
 • 1,05 Kolesterol
 • 279,26 Sodyum
 • 667,68 Potasyum
 • 331,86 Kalsiyum
 • 258,71 A Vitamini
 • 47,21 C Vitamini
 • 11,8 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Enginarlı Marul Salatası İçindeki Besinler

 • 11,8 Karbonhidrat
 • 6,39 Protein
 • 2,31 Yağ
 • 11,34 Lif
 • 1,05 Kolesterol
 • 279,26 Sodyum
 • 667,68 Potasyum
 • 331,86 Kalsiyum
 • 258,71 A Vitamini
 • 47,21 C Vitamini
 • 11,8 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Enginarlı Marul Salatası İçindeki Besinler

 • 10,11 Karbonhidrat
 • 5,48 Protein
 • 1,98 Yağ
 • 9,72 Lif
 • 0,9 Kolesterol
 • 239,37 Sodyum
 • 572,29 Potasyum
 • 284,46 Kalsiyum
 • 221,75 A Vitamini
 • 40,47 C Vitamini
 • 10,11 Karbonhidrat

1 Gram Enginarlı Marul Salatası İçindeki Besinler

 • 0,08 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,08 Lif
 • 0,01 Kolesterol
 • 1,99 Sodyum
 • 4,77 Potasyum
 • 2,37 Kalsiyum
 • 1,85 A Vitamini
 • 0,34 C Vitamini
 • 0,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ENGİNARLI MARUL SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0