Elmalı Kurabiye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİElmalı Kurabiye Kaç Kalori? Elmalı Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Elmalı Kurabiye Kaç Kalori? Elmalı Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Elmalı Kurabiye yemek zararlı mı? faydalı mı? Elmalı Kurabiye kaç kalori? Elmalı Kurabiye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Elmalı Kurabiye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Elmalı Kurabiye kaç kalori, Elmalı Kurabiye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Elmalı Kurabiye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Elmalı Kurabiye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Elmalı Kurabiye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Elmalı Kurabiye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde 62,01 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Elmalı Kurabiye yiyerek de alabiliyoruz. Elmalı Kurabiye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Elmalı Kurabiye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde ortalama 612,72 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Elmalı Kurabiye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Elmalı Kurabiye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Elmalı Kurabiye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 72,33 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Elmalı Kurabiye içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 71,1 mg kolesterol bulunmaktadır.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Elmalı Kurabiye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Elmalı Kurabiye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde 4,62 g olarak bulunuyor.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 1,91 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Elmalı Kurabiye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Elmalı Kurabiye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Elmalı Kurabiye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde 30,65 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Elmalı Kurabiye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Elmalı Kurabiye yiyeceği de var. Elmalı Kurabiye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 231,72 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Elmalı Kurabiye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Elmalı Kurabiye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde Protein bulunuyor. Elmalı Kurabiye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Elmalı Kurabiye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Elmalı Kurabiye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Elmalı Kurabiye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde de 9,96 g Protein bulunuyor.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Elmalı Kurabiye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 210,6 mg sodyum bulunuyor. Peki Elmalı Kurabiye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Elmalı Kurabiye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Elmalı Kurabiye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Elmalı Kurabiye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 147,29 iu A Vitamini bulunur. Elmalı Kurabiye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Elmalı Kurabiye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Elmalı Kurabiye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Elmalı Kurabiye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye içerisinde 6,84 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Elmalı Kurabiye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Elmalı Kurabiye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Elmalı Kurabiye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Elmalı Kurabiye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Elmalı Kurabiye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Elmalı Kurabiye İçindeki Besinler

 • 72,33 Karbonhidrat
 • 9,96 Protein
 • 30,65 Yağ
 • 4,62 Lif
 • 71,1 Kolesterol
 • 210,6 Sodyum
 • 231,72 Potasyum
 • 62,01 Kalsiyum
 • 147,29 A Vitamini
 • 6,84 C Vitamini
 • 72,33 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Elmalı Kurabiye İçindeki Besinler

 • 18,08 Karbonhidrat
 • 2,49 Protein
 • 7,66 Yağ
 • 1,16 Lif
 • 17,78 Kolesterol
 • 52,65 Sodyum
 • 57,93 Potasyum
 • 15,5 Kalsiyum
 • 36,82 A Vitamini
 • 1,71 C Vitamini
 • 18,08 Karbonhidrat

1 Gram Elmalı Kurabiye İçindeki Besinler

 • 0,4 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,17 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,4 Kolesterol
 • 1,17 Sodyum
 • 1,29 Potasyum
 • 0,34 Kalsiyum
 • 0,82 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,4 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ELMALI KURABİYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0