Diyet Aşure Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİDiyet Aşure Kaç Kalori? Diyet Aşure Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Diyet Aşure Kaç Kalori? Diyet Aşure Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Diyet Aşure yemek zararlı mı? faydalı mı? Diyet Aşure kaç kalori? Diyet Aşure içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Diyet Aşure içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Diyet Aşure kaç kalori, Diyet Aşure yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Diyet Aşure gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Diyet Aşure ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Diyet Aşure ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Diyet Aşure içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Diyet Aşure içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde 67,03 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Diyet Aşure yiyerek de alabiliyoruz. Diyet Aşure içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Diyet Aşure yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde ortalama 166,7 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Diyet Aşure içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Diyet Aşure içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Diyet Aşure içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Diyet Aşure içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde yaklaşık olarak 29,96 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Diyet Aşure içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Diyet Aşure içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Diyet Aşure içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Diyet Aşure yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde 5,7 g olarak bulunuyor.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Diyet Aşure içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde yaklaşık olarak 2,69 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Diyet Aşure tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Diyet Aşure içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Diyet Aşure içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Diyet Aşure içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde 2,45 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Diyet Aşure içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Diyet Aşure içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Diyet Aşure yiyeceği de var. Diyet Aşure içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde yaklaşık olarak 347,25 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Diyet Aşure içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Diyet Aşure tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Diyet Aşure içerisinde Protein bulunuyor. Diyet Aşure içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Diyet Aşure dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Diyet Aşure içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Diyet Aşure içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde de 5,69 g Protein bulunuyor.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Diyet Aşure içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Diyet Aşure ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde yaklaşık olarak 6,7 mg sodyum bulunuyor. Peki Diyet Aşure içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Diyet Aşure yiyerek sodyum almış olursunuz.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Diyet Aşure içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Diyet Aşure içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde yaklaşık olarak 116,19 iu A Vitamini bulunur. Diyet Aşure tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Diyet Aşure İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Diyet Aşure içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Diyet Aşure yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure içerisinde 2,07 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Diyet Aşure içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Diyet Aşure yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Diyet Aşure içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Diyet Aşure içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Diyet Aşure içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Diyet Aşure İçindeki Besinler

 • 29,96 Karbonhidrat
 • 5,69 Protein
 • 2,45 Yağ
 • 5,7 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 6,7 Sodyum
 • 347,25 Potasyum
 • 67,03 Kalsiyum
 • 116,19 A Vitamini
 • 2,07 C Vitamini
 • 29,96 Karbonhidrat

1 Kase (Büyük) Diyet Aşure İçindeki Besinler

 • 19,95 Karbonhidrat
 • 3,79 Protein
 • 1,63 Yağ
 • 3,79 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 4,46 Sodyum
 • 231,27 Potasyum
 • 44,64 Kalsiyum
 • 77,38 A Vitamini
 • 1,38 C Vitamini
 • 19,95 Karbonhidrat

1 Gram Diyet Aşure İçindeki Besinler

 • 0,12 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,03 Sodyum
 • 1,39 Potasyum
 • 0,27 Kalsiyum
 • 0,46 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,12 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


DİYET AŞURE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0