Dil Peyniri Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİDil Peyniri Kaç Kalori? Dil Peyniri Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Dil Peyniri Kaç Kalori? Dil Peyniri Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Dil Peyniri yemek zararlı mı? faydalı mı? Dil Peyniri kaç kalori? Dil Peyniri içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Dil Peyniri içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Dil Peyniri kaç kalori, Dil Peyniri yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Dil Peyniri gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Dil Peyniri ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Dil Peyniri ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Dil Peyniri içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Dil Peyniri içerisinde de var. 1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde 150 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Dil Peyniri yiyerek de alabiliyoruz. Dil Peyniri içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Dil Peyniri yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde ortalama 67,75 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Dil Peyniri içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Dil Peyniri içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Dil Peyniri içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Dil Peyniri içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde yaklaşık olarak 1,58 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Dil Peyniri içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Dil Peyniri içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde yaklaşık olarak 11,25 mg kolesterol bulunmaktadır.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Dil Peyniri içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Dil Peyniri içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde yaklaşık olarak 0,2 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Dil Peyniri tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Dil Peyniri içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Dil Peyniri içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Dil Peyniri içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde 4,93 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Dil Peyniri içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Dil Peyniri içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Dil Peyniri yiyeceği de var. Dil Peyniri içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde yaklaşık olarak 37,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Dil Peyniri içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Dil Peyniri tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Dil Peyniri içerisinde Protein bulunuyor. Dil Peyniri içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Dil Peyniri dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Dil Peyniri içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Dil Peyniri içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde de 4,3 g Protein bulunuyor.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Dil Peyniri içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Dil Peyniri ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde yaklaşık olarak 300 mg sodyum bulunuyor. Peki Dil Peyniri içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Dil Peyniri yiyerek sodyum almış olursunuz.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Dil Peyniri içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Dil Peyniri içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Dilim (Orta) Dil Peyniri içerisinde yaklaşık olarak 74,25 iu A Vitamini bulunur. Dil Peyniri tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Dil Peyniri İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Dil Peyniri içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Dil Peyniri içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Dil Peyniri yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Dil Peyniri içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Dil Peyniri içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Dil Peyniri içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Dilim (Orta) Dil Peyniri İçindeki Besinler

 • 1,58 Karbonhidrat
 • 4,3 Protein
 • 4,93 Yağ
 • 0 Lif
 • 11,25 Kolesterol
 • 300 Sodyum
 • 37,5 Potasyum
 • 150 Kalsiyum
 • 74,25 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 1,58 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Dil Peyniri İçindeki Besinler

 • 1,89 Karbonhidrat
 • 5,16 Protein
 • 5,91 Yağ
 • 0 Lif
 • 13,5 Kolesterol
 • 360 Sodyum
 • 45 Potasyum
 • 180 Kalsiyum
 • 89,1 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 1,89 Karbonhidrat

1 Gram Dil Peyniri İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,17 Protein
 • 0,2 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,45 Kolesterol
 • 12 Sodyum
 • 1,5 Potasyum
 • 6 Kalsiyum
 • 2,97 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


DİL PEYNİRİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0