Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİDardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki Kaç Kalori? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki Kaç Kalori? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki yemek zararlı mı? faydalı mı? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki kaç kalori? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki kaç kalori, Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde ortalama 239,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 37,62 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde 12,76 g olarak bulunuyor.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde 8,58 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde Protein bulunuyor. Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde de 9,24 g Protein bulunuyor.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 2,64 mg sodyum bulunuyor. Peki Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki yiyerek sodyum almış olursunuz.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçindeki Besinler

 • 37,62 Karbonhidrat
 • 9,24 Protein
 • 8,58 Yağ
 • 12,76 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,64 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 37,62 Karbonhidrat

1 Gram Dardanel Fit Bombay Fasulye Pilaki İçindeki Besinler

 • 0,17 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,01 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,17 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


DARDANEL FİT BOMBAY FASULYE PİLAKİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0