Danone Petit Danino Taze Peynir Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİDanone Petit Danino Taze Peynir Kaç Kalori? Danone Petit Danino Taze Peynir Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Danone Petit Danino Taze Peynir Kaç Kalori? Danone Petit Danino Taze Peynir Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Danone Petit Danino Taze Peynir yemek zararlı mı? faydalı mı? Danone Petit Danino Taze Peynir kaç kalori? Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Danone Petit Danino Taze Peynir içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Danone Petit Danino Taze Peynir kaç kalori, Danone Petit Danino Taze Peynir yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Danone Petit Danino Taze Peynir gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Danone Petit Danino Taze Peynir ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Danone Petit Danino Taze Peynir ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde de var. 1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde 75 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Danone Petit Danino Taze Peynir yiyerek de alabiliyoruz. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Danone Petit Danino Taze Peynir yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde ortalama 36,9 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Danone Petit Danino Taze Peynir içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde yaklaşık olarak 4,86 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde yaklaşık olarak 3,9 mg kolesterol bulunmaktadır.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde yaklaşık olarak 0,03 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Danone Petit Danino Taze Peynir tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde 1,05 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Danone Petit Danino Taze Peynir yiyeceği de var. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde yaklaşık olarak 35,4 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Danone Petit Danino Taze Peynir tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde Protein bulunuyor. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Danone Petit Danino Taze Peynir dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde de 1,95 g Protein bulunuyor.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Danone Petit Danino Taze Peynir ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde yaklaşık olarak 12 mg sodyum bulunuyor. Peki Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Danone Petit Danino Taze Peynir yiyerek sodyum almış olursunuz.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde yaklaşık olarak 21 iu A Vitamini bulunur. Danone Petit Danino Taze Peynir tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Danone Petit Danino Taze Peynir İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Danone Petit Danino Taze Peynir içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Danone Petit Danino Taze Peynir yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Danone Petit Danino Taze Peynir içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Danone Petit Danino Taze Peynir içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Dilim (Orta) Danone Petit Danino Taze Peynir İçindeki Besinler

 • 4,86 Karbonhidrat
 • 1,95 Protein
 • 1,05 Yağ
 • 0 Lif
 • 3,9 Kolesterol
 • 12 Sodyum
 • 35,4 Potasyum
 • 75 Kalsiyum
 • 21 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 4,86 Karbonhidrat

1 Gram Danone Petit Danino Taze Peynir İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,07 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,13 Kolesterol
 • 0,4 Sodyum
 • 1,18 Potasyum
 • 2,5 Kalsiyum
 • 0,7 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


DANONE PETİT DANİNO TAZE PEYNİR İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0