Dalyan Köfte Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİDalyan Köfte Kaç Kalori? Dalyan Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Dalyan Köfte Kaç Kalori? Dalyan Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Dalyan Köfte yemek zararlı mı? faydalı mı? Dalyan Köfte kaç kalori? Dalyan Köfte içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Dalyan Köfte içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Dalyan Köfte kaç kalori, Dalyan Köfte yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Dalyan Köfte gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Dalyan Köfte ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Dalyan Köfte ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Dalyan Köfte içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Dalyan Köfte içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde 69,07 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Dalyan Köfte yiyerek de alabiliyoruz. Dalyan Köfte içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Dalyan Köfte yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde ortalama 360,21 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Dalyan Köfte içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Dalyan Köfte içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Dalyan Köfte içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Dalyan Köfte içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde yaklaşık olarak 9,36 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Dalyan Köfte içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Dalyan Köfte içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde yaklaşık olarak 673,8 mg kolesterol bulunmaktadır.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Dalyan Köfte içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Dalyan Köfte içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Dalyan Köfte yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde 1,52 g olarak bulunuyor.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Dalyan Köfte içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde yaklaşık olarak 10,05 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Dalyan Köfte tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Dalyan Köfte içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Dalyan Köfte içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Dalyan Köfte içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde 18,86 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Dalyan Köfte içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Dalyan Köfte içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Dalyan Köfte yiyeceği de var. Dalyan Köfte içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde yaklaşık olarak 494,02 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Dalyan Köfte içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Dalyan Köfte tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Dalyan Köfte içerisinde Protein bulunuyor. Dalyan Köfte içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Dalyan Köfte dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Dalyan Köfte içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Dalyan Köfte içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde de 37,2 g Protein bulunuyor.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Dalyan Köfte içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Dalyan Köfte ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde yaklaşık olarak 315,79 mg sodyum bulunuyor. Peki Dalyan Köfte içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Dalyan Köfte yiyerek sodyum almış olursunuz.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Dalyan Köfte içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Dalyan Köfte içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde yaklaşık olarak 25599,93 iu A Vitamini bulunur. Dalyan Köfte tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Dalyan Köfte İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Dalyan Köfte içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Dalyan Köfte yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte içerisinde 19,2 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Dalyan Köfte içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Dalyan Köfte yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Dalyan Köfte içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Dalyan Köfte içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Dalyan Köfte içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Dalyan Köfte İçindeki Besinler

 • 9,36 Karbonhidrat
 • 37,2 Protein
 • 18,86 Yağ
 • 1,52 Lif
 • 673,8 Kolesterol
 • 315,79 Sodyum
 • 494,02 Potasyum
 • 69,07 Kalsiyum
 • 25599,93 A Vitamini
 • 19,2 C Vitamini
 • 9,36 Karbonhidrat

1 Gram Dalyan Köfte İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,15 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 2,79 Kolesterol
 • 1,31 Sodyum
 • 2,04 Potasyum
 • 0,29 Kalsiyum
 • 105,87 A Vitamini
 • 0,08 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


DALYAN KÖFTE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0