Çikolata Soslu İrmik Helvası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİÇikolata Soslu İrmik Helvası Kaç Kalori? Çikolata Soslu İrmik Helvası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çikolata Soslu İrmik Helvası Kaç Kalori? Çikolata Soslu İrmik Helvası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çikolata Soslu İrmik Helvası yemek zararlı mı? faydalı mı? Çikolata Soslu İrmik Helvası kaç kalori? Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Çikolata Soslu İrmik Helvası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Çikolata Soslu İrmik Helvası kaç kalori, Çikolata Soslu İrmik Helvası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Çikolata Soslu İrmik Helvası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Çikolata Soslu İrmik Helvası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Çikolata Soslu İrmik Helvası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde 88,94 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Çikolata Soslu İrmik Helvası yiyerek de alabiliyoruz. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Çikolata Soslu İrmik Helvası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde ortalama 501,6 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Çikolata Soslu İrmik Helvası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde yaklaşık olarak 85,47 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Çikolata Soslu İrmik Helvası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde 0,07 g olarak bulunuyor.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde yaklaşık olarak 0,79 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Çikolata Soslu İrmik Helvası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde 11,26 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Çikolata Soslu İrmik Helvası yiyeceği de var. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde yaklaşık olarak 190,98 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Çikolata Soslu İrmik Helvası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde Protein bulunuyor. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Çikolata Soslu İrmik Helvası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde de 7,73 g Protein bulunuyor.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Çikolata Soslu İrmik Helvası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde yaklaşık olarak 39,29 mg sodyum bulunuyor. Peki Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Çikolata Soslu İrmik Helvası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde yaklaşık olarak 141,3 iu A Vitamini bulunur. Çikolata Soslu İrmik Helvası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Çikolata Soslu İrmik Helvası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Çikolata Soslu İrmik Helvası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde 0,69 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Çikolata Soslu İrmik Helvası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Çikolata Soslu İrmik Helvası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası İçindeki Besinler

 • 85,47 Karbonhidrat
 • 7,73 Protein
 • 11,26 Yağ
 • 0,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 39,29 Sodyum
 • 190,98 Potasyum
 • 88,94 Kalsiyum
 • 141,3 A Vitamini
 • 0,69 C Vitamini
 • 85,47 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Çikolata Soslu İrmik Helvası İçindeki Besinler

 • 85,47 Karbonhidrat
 • 7,73 Protein
 • 11,26 Yağ
 • 0,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 39,29 Sodyum
 • 190,98 Potasyum
 • 88,94 Kalsiyum
 • 141,3 A Vitamini
 • 0,69 C Vitamini
 • 85,47 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Çikolata Soslu İrmik Helvası İçindeki Besinler

 • 47,48 Karbonhidrat
 • 4,3 Protein
 • 6,26 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 21,83 Sodyum
 • 106,1 Potasyum
 • 49,41 Kalsiyum
 • 78,5 A Vitamini
 • 0,38 C Vitamini
 • 47,48 Karbonhidrat

1 Gram Çikolata Soslu İrmik Helvası İçindeki Besinler

 • 0,47 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,22 Sodyum
 • 1,06 Potasyum
 • 0,49 Kalsiyum
 • 0,79 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,47 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ÇİKOLATA SOSLU İRMİK HELVASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0