Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİBezelyeli Kepekli Pirinç Salatası Kaç Kalori? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası Kaç Kalori? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası kaç kalori? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası kaç kalori, Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde 40,6 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde ortalama 277,85 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 49,34 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde 3,27 g olarak bulunuyor.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 2,86 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde 5,5 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası yiyeceği de var. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 252,25 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde de 6,61 g Protein bulunuyor.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 57,62 mg sodyum bulunuyor. Peki Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 85,01 iu A Vitamini bulunur. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde 21,28 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçindeki Besinler

 • 49,34 Karbonhidrat
 • 6,61 Protein
 • 5,5 Yağ
 • 3,27 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 57,62 Sodyum
 • 252,25 Potasyum
 • 40,6 Kalsiyum
 • 85,01 A Vitamini
 • 21,28 C Vitamini
 • 49,34 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçindeki Besinler

 • 4,11 Karbonhidrat
 • 0,55 Protein
 • 0,46 Yağ
 • 0,27 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 4,8 Sodyum
 • 21,02 Potasyum
 • 3,38 Kalsiyum
 • 7,08 A Vitamini
 • 1,77 C Vitamini
 • 4,11 Karbonhidrat

1 Gram Bezelyeli Kepekli Pirinç Salatası İçindeki Besinler

 • 0,27 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,32 Sodyum
 • 1,4 Potasyum
 • 0,23 Kalsiyum
 • 0,47 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 0,27 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


BEZELYELİ KEPEKLİ PİRİNÇ SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0