Bağırsak Dostu Raw Bar Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİBağırsak Dostu Raw Bar Kaç Kalori? Bağırsak Dostu Raw Bar Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Bağırsak Dostu Raw Bar Kaç Kalori? Bağırsak Dostu Raw Bar Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Bağırsak Dostu Raw Bar yemek zararlı mı? faydalı mı? Bağırsak Dostu Raw Bar kaç kalori? Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Bağırsak Dostu Raw Bar içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Bağırsak Dostu Raw Bar kaç kalori, Bağırsak Dostu Raw Bar yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Bağırsak Dostu Raw Bar gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Bağırsak Dostu Raw Bar ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Bağırsak Dostu Raw Bar ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde 31,45 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Bağırsak Dostu Raw Bar yiyerek de alabiliyoruz. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Bağırsak Dostu Raw Bar yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde ortalama 102,64 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Bağırsak Dostu Raw Bar içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde yaklaşık olarak 18,5 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Bağırsak Dostu Raw Bar yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde 3,49 g olarak bulunuyor.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde yaklaşık olarak 1,09 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Bağırsak Dostu Raw Bar tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde 1,96 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Bağırsak Dostu Raw Bar yiyeceği de var. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde yaklaşık olarak 444,73 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Bağırsak Dostu Raw Bar tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde Protein bulunuyor. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Bağırsak Dostu Raw Bar dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde de 1,73 g Protein bulunuyor.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Bağırsak Dostu Raw Bar ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde yaklaşık olarak 8,79 mg sodyum bulunuyor. Peki Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Bağırsak Dostu Raw Bar yiyerek sodyum almış olursunuz.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde yaklaşık olarak 307,38 iu A Vitamini bulunur. Bağırsak Dostu Raw Bar tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Bağırsak Dostu Raw Bar İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Bağırsak Dostu Raw Bar yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde 10,37 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Bağırsak Dostu Raw Bar içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Bağırsak Dostu Raw Bar yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Bağırsak Dostu Raw Bar içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Bağırsak Dostu Raw Bar içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Bağırsak Dostu Raw Bar İçindeki Besinler

 • 18,5 Karbonhidrat
 • 1,73 Protein
 • 1,96 Yağ
 • 3,49 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 8,79 Sodyum
 • 444,73 Potasyum
 • 31,45 Kalsiyum
 • 307,38 A Vitamini
 • 10,37 C Vitamini
 • 18,5 Karbonhidrat

1 Gram Bağırsak Dostu Raw Bar İçindeki Besinler

 • 0,53 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,1 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,25 Sodyum
 • 12,64 Potasyum
 • 0,89 Kalsiyum
 • 8,74 A Vitamini
 • 0,29 C Vitamini
 • 0,53 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


BAĞIRSAK DOSTU RAW BAR İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0