Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİArpa Şehriyeli Bulgur Pilavı Kaç Kalori? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı Kaç Kalori? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı yemek zararlı mı? faydalı mı? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı kaç kalori? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı kaç kalori, Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde 26,54 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı yiyerek de alabiliyoruz. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde ortalama 266,38 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde yaklaşık olarak 44,08 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde yaklaşık olarak 5,95 mg kolesterol bulunmaktadır.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde 5,56 g olarak bulunuyor.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde yaklaşık olarak 2,72 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde 7,02 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı yiyeceği de var. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde yaklaşık olarak 154,34 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde Protein bulunuyor. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde de 6,11 g Protein bulunuyor.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde yaklaşık olarak 325,56 mg sodyum bulunuyor. Peki Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı yiyerek sodyum almış olursunuz.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde yaklaşık olarak 16,36 iu A Vitamini bulunur. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde 0 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçindeki Besinler

 • 44,08 Karbonhidrat
 • 6,11 Protein
 • 7,02 Yağ
 • 5,56 Lif
 • 5,95 Kolesterol
 • 325,56 Sodyum
 • 154,34 Potasyum
 • 26,54 Kalsiyum
 • 16,36 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 44,08 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçindeki Besinler

 • 3,89 Karbonhidrat
 • 0,54 Protein
 • 0,62 Yağ
 • 0,49 Lif
 • 0,53 Kolesterol
 • 28,73 Sodyum
 • 13,62 Potasyum
 • 2,34 Kalsiyum
 • 1,44 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 3,89 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Tepeleme) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçindeki Besinler

 • 5,19 Karbonhidrat
 • 0,72 Protein
 • 0,83 Yağ
 • 0,65 Lif
 • 0,7 Kolesterol
 • 38,3 Sodyum
 • 18,16 Potasyum
 • 3,12 Kalsiyum
 • 1,92 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 5,19 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçindeki Besinler

 • 23,34 Karbonhidrat
 • 3,23 Protein
 • 3,71 Yağ
 • 2,94 Lif
 • 3,15 Kolesterol
 • 172,36 Sodyum
 • 81,71 Potasyum
 • 14,05 Kalsiyum
 • 8,66 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 23,34 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçindeki Besinler

 • 27,23 Karbonhidrat
 • 3,77 Protein
 • 4,33 Yağ
 • 3,43 Lif
 • 3,68 Kolesterol
 • 201,08 Sodyum
 • 95,33 Potasyum
 • 16,39 Kalsiyum
 • 10,1 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 27,23 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçindeki Besinler

 • 44,08 Karbonhidrat
 • 6,11 Protein
 • 7,02 Yağ
 • 5,56 Lif
 • 5,95 Kolesterol
 • 325,56 Sodyum
 • 154,34 Potasyum
 • 26,54 Kalsiyum
 • 16,36 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 44,08 Karbonhidrat

1 Gram Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı İçindeki Besinler

 • 0,26 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,04 Kolesterol
 • 1,92 Sodyum
 • 0,91 Potasyum
 • 0,16 Kalsiyum
 • 0,1 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,26 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ARPA ŞEHRİYELİ BULGUR PİLAVI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0