Armut Kompostosu Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİArmut Kompostosu Kaç Kalori? Armut Kompostosu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Armut Kompostosu Kaç Kalori? Armut Kompostosu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Armut Kompostosu yemek zararlı mı? faydalı mı? Armut Kompostosu kaç kalori? Armut Kompostosu içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Armut Kompostosu içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Armut Kompostosu kaç kalori, Armut Kompostosu yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Armut Kompostosu gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Armut Kompostosu ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Armut Kompostosu ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Armut Kompostosu içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Armut Kompostosu içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde 24,62 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Armut Kompostosu yiyerek de alabiliyoruz. Armut Kompostosu içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Armut Kompostosu yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde ortalama 256,75 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Armut Kompostosu içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Armut Kompostosu içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Armut Kompostosu içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Armut Kompostosu içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde yaklaşık olarak 58,3 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Armut Kompostosu içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Armut Kompostosu içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Armut Kompostosu içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Armut Kompostosu yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde 5,43 g olarak bulunuyor.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Armut Kompostosu içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde yaklaşık olarak 0,67 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Armut Kompostosu tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Armut Kompostosu içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Armut Kompostosu içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Armut Kompostosu içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde 0,62 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Armut Kompostosu içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Armut Kompostosu içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Armut Kompostosu yiyeceği de var. Armut Kompostosu içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde yaklaşık olarak 232,19 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Armut Kompostosu içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Armut Kompostosu tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Armut Kompostosu içerisinde Protein bulunuyor. Armut Kompostosu içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Armut Kompostosu dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Armut Kompostosu içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Armut Kompostosu içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde de 0,94 g Protein bulunuyor.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Armut Kompostosu içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Armut Kompostosu ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde yaklaşık olarak 6,47 mg sodyum bulunuyor. Peki Armut Kompostosu içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Armut Kompostosu yiyerek sodyum almış olursunuz.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Armut Kompostosu içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Armut Kompostosu içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde yaklaşık olarak 6,37 iu A Vitamini bulunur. Armut Kompostosu tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Armut Kompostosu İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Armut Kompostosu içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Armut Kompostosu yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu içerisinde 9,01 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Armut Kompostosu içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Armut Kompostosu yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Armut Kompostosu içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Armut Kompostosu içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Armut Kompostosu içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Armut Kompostosu İçindeki Besinler

 • 58,3 Karbonhidrat
 • 0,94 Protein
 • 0,62 Yağ
 • 5,43 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 6,47 Sodyum
 • 232,19 Potasyum
 • 24,62 Kalsiyum
 • 6,37 A Vitamini
 • 9,01 C Vitamini
 • 58,3 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Armut Kompostosu İçindeki Besinler

 • 20,52 Karbonhidrat
 • 0,33 Protein
 • 0,22 Yağ
 • 1,91 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,28 Sodyum
 • 81,71 Potasyum
 • 8,66 Kalsiyum
 • 2,24 A Vitamini
 • 3,17 C Vitamini
 • 20,52 Karbonhidrat

1 Gram Armut Kompostosu İçindeki Besinler

 • 0,17 Karbonhidrat
 • 0 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,02 Sodyum
 • 0,68 Potasyum
 • 0,07 Kalsiyum
 • 0,02 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,17 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ARMUT KOMPOSTOSU İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0