İsveç İş İlanları 2021 İşçi Alımları - İsveç Tarafından Binlerce Lira Maaşla Personel Alımı Başladı!

İsveç İş İlanları 2021 İşçi Alımları - İsveç Tarafından Binlerce Lira Maaşla Personel Alımı Başladı!
YAYIN TARİHİ: 9.11.2021 10:03:00

İsveç iş ilanları 2021 işçi alımları: İsveç işçi alımı ve iş ilanları ile ilgili bütün verileri sayfamızdan bulabilirsiniz. İsveç ülkesi iş amacıyla her sene yüzlerce insan yönünden tercih ediliyor ve çalışma izni alınmaya çalışılıyor. Sizler de sunduğumuz bulgular sayesinde İsveç’te çalışmaya dair bütün gereklilikleri öğrenebilirsiniz.

İsveç iş ilanları 2021 işçi alımları: Ülkemizde cereyan eden ekonomik durumlar ve enflasyon oranlarının hissedilir derecede artması vatandaşları yurt dışında çalışmaya teşvik ediyor. Özellikle TL'nin diğer paralar karşısında erimesi buna neden oluyor. Son olarak yayınlanan ilan İsveç'ten geldi. Stockholm Başkonsolosluğu sekreter alımı gerçekleştireceğini ifade etti. Resmi internet sitesinden oluşturulan bildirime göre sınavla alınacak olan personel amacıyla son müracaat tarihi 22 Kasım olarak ifade edildi. 

İSVEÇ İŞÇİ ALIMI VE ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

46 yaşından büyük olmamak gerekiyor,

En az lise ya da dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer bulunduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Erkekler amacıyla askerliğini yapmış olmak ya da yapmış sayılmak,

Her türlü iklim koşullarında vazife yapmaya engel hali bulunmadığını sıhhat kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),


Çok iyi derecede İsveççe, İngilizce ve Türkçe bilmek,

Bilgisayar kullanabilmek.

Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Ağır hapis ya da 6 aydan çok hapis ya da affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden ötürü hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

İsveç İş Başvuru Formu

İsveç genellikle doktor, dişçi, hemşire, teknisyen, mühendis ve elektrik teknisyenleri ile el yeteneğine olan ustalara gereksinim duymaktadır. Aynı vakitte İsveç kalifiye ve kalifiye olmayan işçileri de Piyasa ihtiyacına göre kabul etmektedir. 

Fakat iş başarısı yüksek olan şahıslar amacıyla bu vakit 4 sene uzatılmaktadır. Aynı vakitte İsveç’te kalabilme ve uzun vakitli çalışabilme imkanları da sunulmaktadır.  Aşağıda sunduğumuz bağlantı ile İsveç göç yönetimi resmi sitesine gidebilir ve müracaatlar ile ilgili çeşitli bilgi alabilirsiniz. Bu sayfanın İngilizce olduğunu belirtmemizde yarar var, dil biliyorsanız lüzumlu belgeler ve müracaatlar ile ilgili en net verilere ulaşabilirsiniz.

İsveç’te Çalışma Şartları

İsveç işçi alımı ve ülkede çalışmak amacıyla ilk olarak lüzumlu belgelerin en çeşitli şekilde hazırlanması gerekmektedir. İsveç iş müracaat formu üstünde belirti edilen eğitim belgeleri, iş yeterlilik belgeleri ve başka dilenen belgeler en ince ayrıntısına kadar oluşturulmalı ve dosyada sunulmalıdır. 


İsveç İş İlanları 2021 İşçi Alımları İçin Tıklayınız

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER