İŞKUR'dan Önemli Müjde Geldi! Aylık 2.870 TL Maaş Alabilirsiniz! Tek Yapmanız Gereken Başvuru Yapmak

İŞKUR'dan Önemli Müjde Geldi! Aylık 2.870 TL Maaş Alabilirsiniz! Tek Yapmanız Gereken Başvuru Yapmak
YAYIN TARİHİ: 8.06.2021 17:31:00

İŞKUR tarafından belirtilen şartları taşıyan kadınlar için, hizmet içi eğitim programlarına ve meslek kurslarına katıldıkları taktirde, İŞKUR tarafından aylık ödeme yapılacağı açıklanmıştır. İşte anne projesi nedir? İşte anne projesinden kimler yararlanabilir? İşte anne projesi başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR'dan önemli müjde geldi. Yapılan açıklamaya göre günlük 96 TL verilecek. İŞKUR tarafından Devlet yardımlı, İşte Anne Projesi devreye alınmaktadır. Anne projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olanlar için, İş Kulübü faaliyetlerinden yararlananlar ve bunla beraber işbaşı eğitim programlarına katılanlar için 2021 senesi için günlük olarak 95 TL ödeme yapılmaktadır.

İŞKUR tarafından belirtilen şartları taşıyan kadınlar için, hizmet içi eğitim programlarına ve meslek kurslarına katıldıkları taktirde, İŞKUR tarafından aylık ödeme yapılacağı açıklanmıştır.  Devlet tarafından, işsiz olan kadınlar fakat çalışmak isteyen anneler için onlara yönelik olarak mesleki eğitim kursları kapsamında İŞKUR tarafından verilen eğitimlere katılan anneler için aylıkolarak 2.870 TL ödeme yapılacağı ve 3 ayda 8.610 TL maaş ödemesi yapılacağı belirtilmiştir. Bu destekten kimler yararlanabilecek? Şartları nelerdir?

İŞKUR'DAN ANNELERE AYLIK 2.870 TL ÖDEME YAPILIYOR!

İŞKUR tarafından son dakika gelen açıklamaya göre belirtilen proja kapsamında, 0-15 yaş aralığında çocuğu olan anneler için işsiz kalmaları ile yeniden iş hayatına girmeleri ve istihdamlarının sağlanabilmesi adına bu yaş aralığında çocuk sahibi olan anneler için devlet destekli farklı destekler sağlanmaya devam edileceği ve bu destekler içinde başvuru şartları da merak edilip araştırılmaya devam ediyor.

İŞKUR tarafından işte anne projesi kapsamında başvuru şartları başvuruların nereden ve nasıl yapılacağı vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam edilmektedir. Bu proje ile kadınların iş hayatında istihdamlarını artırmak adına bunu hedefleyerek İŞKUR'dan işsiz anneler için aylık 2.870 TL destek gelmektedir. Çalışmayan ve çalışmak isteyen tüm anneler İŞKUR tarafından hazırlanmış olan İşte Anne Projesi kapsamında, hem işbaşı mesleki eğitim alacaklar ve hem de kursta bulunduğu süreler boyunca belirtilen bu maaş desteğini alabileceklerdir.

İŞKUR İŞTE ANNE PROJESİ NEDİR?

İŞKUR tarafından kadın İstihdamına destek olmak amacıyla İşte Anne Projesi'ni devreye alarak, bu uygulamanın usul ve esasları da açıklanmıştır. Belirlenen bu yönetmelik kapsamında,

İŞKUR kadınların iş gücüne destekolmak aktif bir şekilde katılmalarını sağlamak ve kadın istihdamlarının korunmasına da katkı sağlamak ve artırılmasın yönelik olarak işsiz olan kadınların mesleki deneyim edinmeleri ve tecrübe edinmeleri kapsamında, teorik eğitimini aldıkları meslekler ile ilgili olarak uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumlarının sağlanmasına destek olmak üzere düzenlenen aktif işgücü hizmetlerine göre usul ve esasları Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında belirlenen mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları uygulanır ve geçtiğimiz yıllarda 100 Günlük Eylem Planı ile devreye alınan projelerinden biri olan "Kadın İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesi" projesi kapsamında İŞKUR tarafından düzenlenmekte olan mesleki eğitim kurslarına veya işbaşı eğitim programlarına katılım sağlaması değerlendirmeler sonucunda uygun bulunan ve belirlenen gruplar içerisinde yer alan annelere yönelik olarak, kursa veya programa devam ettikleri günlerde İŞKUR tarafından belirlenmiş olan tutarda kursiyer veya katılımcı zaruri gideri ödenmesi öngörülmektedir.


İŞTE ANNE PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR tarafından annelere yönelik olarak sağlanacak olan desteklerden yararlanabilmesi adına aşağıda belirtilen şartların sağlanması gerekmektedir. Belirlenen şartlar aşaıda sıralanmıştır;

İşkur'a kayıtlı işsiz olunması gerekmektedir.

İşbaşı eğitim programına başvuruda bulunmak gerekmektedir.

Belirtilen başvuru tarihinden önce üç ay boyunca işverenin çalışanı olunmaması, gerekmektedir.

İşte anne projesi için, İşverenin 1.veya 2. derece yakını veya eşi olunmaması, gerekmektedir.

Emekli olmamak gerekmektedir.

Başvuru tarihi itibari ile önce son bir ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olunması, gerekmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER