İŞKUR'dan Günlük 108 TL Alabilirsiniz! Mezuniyet Şartı Aranmıyor! Online Başvurular Başladı...

İŞKUR'dan Günlük 108 TL  Alabilirsiniz! Mezuniyet Şartı Aranmıyor! Online Başvurular Başladı...
YAYIN TARİHİ: 17.07.2021 00:21:00

İŞKUR mesleki eğitim kurslarına kimler başvuru yapabilecek? Kimler yararlanabilecek? Ödemeler nasıl yapılacak? Kurs ne kadar sürecek? Tüm detaylar...

Günlük 108 TL ödeme yapılacak. Herkes Başvuru Yapabilecek. Ayrıca bu ödemelerden yararlanmak için mezuniyet şartı da aranmamaktadır. Bu fırsata ilkokul, ortaokul, lise mezunu herkes İŞKUR'a başvurularını yapabilecek. 81 il'de herkes başvuruda bulunabilecek. İŞKUR tarafından verilecek mesleki eğitim kursları toplamdda 160 günü geçmez. Konu hakkında tüm merak ettikleriniz...

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

İş arayan tüm vatandaş başvuruda bulunabilecek. Bu fırsatta online başvuru yapılmaktadır. İşbaşında kursa alınacak adaylar, İŞKUR tarafından verilecek eğitimi işbaşında alacaklardır. Böylece kursun sona erdiğinde hem iş sahibi olacaklardır. Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenmiş olan Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu olan mesleklerde düzenlenmiş olan kurslara katılan kişilere, kurs bitiminde yapılacak sınavda başarılı olmaları durumunda Mesleki Yeterlilik Belgesi verilmektedir.

İŞKUR Mesleki eğitim kurslarından yararlanmak isteyen tüm işverenler, 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine istedikleri zaman başvuruda bulunabilirler.

BU KURSLAR NE KADAR SÜRECEK?

İŞKUR tarafından verilecek olan Mesleki eğitim kursları; günlük en az 5 saat en fazla 8 saat olmak üzere haftada 6 günü geçmemektedir. Böylece kurs süresi en az 30 saat olurken en fazla kırk saat olarak düzenlenmiştir. Bu kapsamda Mesleki eğitim kurslarının toplam süresi 160 fiili günü geçmemektedir.

HANGİ ŞEHİRLERE HANİ KADROLARDA ALINACAK?


İŞKUR İşbaşı eğitim programları ilanları aşağıdaki gibidir;

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

BAŞVURULAR NASIL YAPILMAKTADIR?


İlanlara başvuru yapmayı düşünen adayların aşağıda belirtilen adımları sırası ile izleyerek başvurularını yapmaları gerekmektedir:

Aşaıdaki adrese giriş yaparak başvurunuzu yapabilirsiniz...

Başvuruda Bulunmak İçin Tıklayın!

Yukarıda belirttiğimiz Linke tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Buraya giriş yaptıktan sonra açılan sayfada karşınıza çıkan İŞ ARAYAN yazan yerden giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra , üst menüde yer alan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayarak KURS sayfasına giderek başvurunuzu gerçekleştiriniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER