İŞKUR'dan Büyük Destek Geldi! Kaçırmayın Üzülürsünüz! İŞKUR'dan 4.800 ve 17.200 TL Ödeme Yapılacak!

İŞKUR'dan Büyük Destek Geldi! Kaçırmayın Üzülürsünüz! İŞKUR'dan 4.800 ve 17.200 TL Ödeme Yapılacak!
YAYIN TARİHİ: 4.07.2021 22:23:00

İŞKUR tarafından sağlanan kurslara katılmak için şartlar nelerdir? Kimler bu kurslara katılabilecek? 4.800 TL ödeme nasıl alınacak? Faydalanmak için yapılması gerekenler...

İŞKUR vatandaşa istihdam sağlamaya devam ediyor. Sürekli olarak iş olanağı sağlamak adına müjdeli haberler geliyor. İŞKUR tarafından işsiz olan vatandaşlar için gündeme alınan mesleksel eğitim kursları ile iş sahibi olmayı sağlamaktadır.

İŞKUR doğrultusunda yayılan mesleksel eğitim kurslarından yararlanmak isteyen kişiler için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri/Hizmet Merkezlerinde misyon yapan iş ve iş danışmanları aracılığıyla danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bu kapsamda mesleksel eğitim kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar için kendilerine en ideal kurslara katılma olanağına sahip olmaktadırlar. İşte bu fırsatın tüm detayları...

İŞKUR'DAN BÜYÜK DESTEK!

İŞKUR tarafından, işsiz kalan vatandaşlar için devlet takviyeleri de artırılıp duyurulmaya devam ediyor. Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından, bu proje süreçcinde vatandaşlara destek olmak adına, belirtilen bu meslek eğitim kurslarına katılanlar için günlük olarak 30 ile 95 TL arasında harçlık desteği verilirken, annelere ilaveten aylık olarak 400 TL kreş desteği verilmektedir.

İŞKUR tarafından başlatılan kurslara katılan gençler hem meslek sahibi olmaktadırlar hem de bu sürede cep harçlığı almaktadırlar. İŞKUR'un bu kursuna devam eden kişilere aynı vakitte İŞKUR sağlık primi ödemesi yapılacağı belirtilmiştir. 

BU DESTEKTE SAĞLIK PRİMİ ÖDENMEKTEDİR!

İŞKUR tarafından başlatılan bu destek programında, 
Katılımcılar aylık olara (26 gün) 780 ile 2.870 TL (2.470 TL harçlık+ 400 TL kreş desteği), ayrıcada 160 günlük kurs süresince de 4.800 ile 17.200 TL (5 aylık kreş desteği dahil) arasında ödeme alabilmektedir. Sağlık primlerini de İŞKUR karşılamaktadır.

BU KURSLARA KATILMAK İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?


Kuruma kayıtlı işsiz olmak, gerekmektedir.

15 yaşını tamamlamış olmak, şartı bulunmaktadır.

Mesleğin gereklerine ideal olarak tespit edilen özel şartlara sahip olmak, şartı bulunmaktadır.

Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak, gerekmektedir.

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak, şartı bulunmaktadır.

Emekli olmamak, şartı bulunmaktadır.

Kurslara katılmama tarafında yaptırım uygulanmıyor olmak şartı da bulunmaktadır.

Bu kapsamda İŞKUR tarafından belirtilen şartları gerçekleştiren kişiler, kursa devam etmelerine engel halleri olmayanların, yükseköğretim ve açık öğretim öğrencileri de İŞKUR'un bu kurslarına katılabilmektedirler.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunan kişiler ile isteğe bağlı sigortalı sayılan kişiler, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programlarında yararlanma imkanında sahip olmaktadırlar.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER