İŞKUR İEP bağlamında her gün için 83 TL, 165 TL, 125 TL ve 182 TL ödeniyor! Paranızı hemen alın!

İŞKUR İEP bağlamında her gün için 83 TL, 165 TL, 125 TL ve 182 TL ödeniyor! Paranızı hemen alın!
YAYIN TARİHİ: 8.01.2022 15:40:00

İŞKUR kursları bağlamında 2022 yılında da vatandaşlar mest olacak. İŞKUR İşbaşı Eğitim Programlarına 2022 katılım müracaat şartları belli oldu. Hem de işsizlere, öğrencilere, işsizlik maaşı alanlara ödenecek günlük yevmiye ücretleri de açıklandı. İşte İŞKUR 2022 İEP detayları.

2022 yılında da İŞKUR programlarına vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi var. Bu anlamda İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı kurs müracaatları 2022 amacıyla başladı. İEP kurslarına katılanlara maaş hakkı da veriliyor. Kurs ile işsiz vatandaşlar günlük yevmiye ile aylık maaş kazanabiliyorlar. İEP 2022 günlük ödeme, müracaat işlemleri ve başka bütün detayları haberimizde.


 

İŞKUR İEP BAĞLAMINDA HER GÜN İÇİN 83 TL, 165 TL, 125 TL VE 182 TL ÖDENİYOR! PARANIZI HEMEN ALIN!Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 2022 senesinde yapılacak ödemeler ile ilgili resmi sitesinden bilgi verdi. İEP kurslarına katılanlar günlük ödeme alacaklar. Ödemeler aylık ödenecek ve çalışılan gün üzerinden hesaplanacak. Ödenecek rakam vatandaşların işsiz olması, öğrenci olması, işe gireceği meslek türü ve işsizlik maaşı almasına göre değişiyor. İEP kursları bağlamında ödenen rakamları sgkbulteni.com olarak bizlerde bütün detayları ile İŞKUR açıklamasında göre derledik. Kime günlük ne kadar ödeneceğine dair oluşturulan bildirimde şu veriler verildi. 

* İEP 2022 kapsamında iş meslek öğrenecek işsizlere günlük ödenecek yevmiye, harçlık 165 TL.

* İEP 2022 kapsamında iş meslek öğrenecek işsizlik maaşı alanlara günlük ödenecek yevmiye, harçlık 83 TL.


* İEP 2022 kapsamında iş meslek öğrenecek geleceğin meslekleri amacıyla günlük ödenecek yevmiye, harçlık 182 TL.

* İEP 2022 kapsamında iş meslek öğrenecek öğrencilere günlük ödenecek yevmiye, harçlık 125 TL.İŞKUR İEP 2022 KATILIM ŞARTLARI


2022 senesinde İEP kurslarına katılmak isteyenlerden talep edilen müracaat şartları Başvuru yapacak vatandaşın Türk vatandaşı olması. Türkiye İş Kurumu sisteminde kayıtlı işsiz olması. 15 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. Bu şartların dışında kurum kurs ilanı açan işverenin, müracaatta bulunacak vatandaşın birinci ya da ikinci derece kan hısımı ya da eşi olmaması sgkbulteni.com şartı var. İŞKUR başka şartları "Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa müracaat yapan işverenin çalışanı olmamak İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak Emekli olmamak Programa katılmama tarafında yaptırım uygulanmıyor olmak." maddeleri ile açıkladı. 

İŞKUR İEP KURSLARININ AMACI VE BAŞVURU ŞARTLARI


İEP Kursları işi mesleği olmayan istihdam yer almayan bayan ve erkeklerin iş meslek öğrenmelerini istihdama katılmalarını amaçlar. İşverenler ise bu süreçte devlet takviyeleri ile personel yetiştirmiş olur. Hem de istediği meslekte personel yetiştiren kurum eğitimi kendi sunar ve daha sonra personeli işe alır. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR