İşçi, Esnaf, Dul, Yetim Ayrımı Yok! Şimdi Ziraat Bankası'ndan Emekli Maaşı Alanlara Ödenecek!

İşçi, Esnaf, Dul, Yetim Ayrımı Yok! Şimdi Ziraat Bankası'ndan Emekli Maaşı Alanlara Ödenecek!
YAYIN TARİHİ: 16.01.2022 09:24:00

Türkiye’nin devlet destekli Ziraat Bankası web sitesinde 2022 yılının duyurusu yapıldı. Ziraat Bankası 2022 yılında maaş müşterisi olan emekli kişilerin bütününe 750 TL ödeme yapmaya karar verdi. İşte o sözü edilen ödeme planı konusunda merak edilen bütün ayrıntıların tamamı!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2022 Ocak kabine toplantısında bütün emeklilere taban düzeyde aylık müjdesini verdi. Daha önceleri maaş miktarı 1500 TL üzerinde olan kişilere bu tarihten itibaren 2500 TL ödeme yapılacak. Ayrıca maaşları yüksek olan kişilere enflasyon oranında ödemeler yapılacak. Ödemeler zam şeklinde kişilerin cüzdanına yansıması bekleniyor. Emeklilerin maaşlarına yapılan zamlardan sonra kişilerin akıllarına promosyon ödemeleri geldi. Türkiye’de en fazla emek maaş müşteri alan bankaların başında Ziraat Bankası geliyor. Böylece emeklilere fazladan ödeme yapılacağı da ifade ediliyor!

Ziraat Bankası 2022 Yılı Promosyon Kampanyaları

Geçen 2021 yılında Ziraat Bankası emekli müşterilerine maaş promosyonunda üç farklı ayrı sayı uyguluyordu. Maaş miktarı 1499 TL olan emeklilere Ziraat Bankası 500 TL, maaş miktarı 2500 TL’den az olan kişilere ise banka 625 TL dolayında ödeme yapıyordu. Maaş miktarı çok üst seviyede ödenen emeklilere ise 750 TL ödeme yapılıyordu.

Ocak 2022 yılından itibaren Cumhurbaşkanı tarafından ilan edilen yeni planda emekliler Ziraat Bankasından daha yüksek tutarlarda promosyon ödemeleri alacaktır. En düşük emekli maaşının 2500 TL olmasından sonra bütün emeklilere 750 TL promosyon ödemesi gerçekleştirilecek.

Ziraat Bankasında Promosyon Ödemesi Nasıl Alınıyor?

Promosyon ödemelerini almak için emeklilerin yapması gereken tek işlem banka şubelerine giderek başvuru işlemlerini başlatmaktan geçer. Ayrıca mobil uygulamalardan, internet bankacılığı üzerinden maaş müşteri olması başvuruları yapılabilir. Başvuruları onaylanan kişiler 3 yıl boyunca maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden alacaktır. 

Bankayla 3 yıllık taahhüt imzalamanızın ardından maaşlarınızı alabilirsiniz. Böylelikle tek sefere mahsus olan promosyonları peşin olarak almaya başlayabilirsiniz. Promosyonlar T.C kimlik numarasının son hanesine göre ödenir. Bütün bu bilgiler ışığında promosyon ödemelerinin emeklilerde büyük bir rahatlığa neden  olacağı düşünülüyor!

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR