Ziraat Bankası’ndan beklenen müjde geldi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Ziraat Bankası’ndan beklenen müjde geldi!

İŞ

14 Ocak 2021 Perşembe 00:01:23

Ziraat Bankası’ndan beklenen müjde geldi!

Teknolojiyi müşterilerine sunduğu hizmetlerde aktif ve işlevsel kullanma konusunda öncü bankalardan biri olan Ziraat Bankası, şimdide IBAN kullanmadan para transferi hizmetini başlatıyor. Resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda çok yakında IBAN’ sız para transferi için şimdiden hazır olun dendi.

Ziraat Bankası para transferinde yeni bir dönem başlatıyor. Para Transferleri artık ücretsiz olacak. Bunun için kolay adres sistemine, tüm müşterilerin kişisel bilgilerini tanımlaması gerekiyor. Sistem cep telefonu numarası, e-posta, TCKN/VKN/YKN ya da pasaport bilgilerinden herhangi birini kolay adres sistemine tanımladıktan sonra, IBAN kullanmadan para transferleri yapabilmek üzerine kurulu.

Kolay Adresi Sistemi Ne Demek? Kolay Adres Tanımlaması Nasıl Yapılır?

Bankalar arası para transferlerinde, havale, EFT yada yakında hizmet olarak sunulacak olan FAST ( Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) için hesap numarası ya da IBAN yerine, herhangi bir kişisel bilginizi kullanmanızı sağlayan bir hizmet olarak hazırlandı. Seçtiğiniz kişisel bilgiyi IBAN veya hesap numaranız yerine sisteme tanımladığınızda, tüm para transferi işlemlerini bu kişisel bilgili kullanarak gerçekleştirebileceksiniz.

Adres tanımlama yapabilmek için Ziraat Mobil uygulaması ya da İnternet şubesine giriş yapmanız gerekiyor. Her iki şubede para transferleri sekmesi altında bulunan Kolay Adreslerim adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Bu noktadan sonra bankanın yönlendirmesiyle, kullanmak istediğiniz kişisel bilginizi belirleyebilir, hesap numaranız ve IBAN bilgileriniz yerine bu kişisel bilgiyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Kolay adreslerim bölümünden, tanımlamış olduğunuz tüm kişisel bilgileri görebilir, değişiklik yapabilir, kullandığınız kişisel bilgiyi silebilir, güncelleme gerçekleştirebilirsiniz. Kolay adres tanımlama sisteminde kullanılabilecek olan kişisel bilgiler; e-posta adresi, cep telefonu numarası, TCKN/VKN/YKN ya da pasaport numarası olabiliyor.

 Para Transferleri Kolay Adres Sistemiyle Ücretsiz Olacak

Pek çok kişi için havale ve EFT işlemleri için yüklü bir külfet ortaya çıkıyordu. Para transferleri kolay adres tanımlama sistemiyle artık tamamen ücretsiz olacak. Bu sayede bu konuda ortaya çıkan şikayetlerde artık yapılmayacak. Sürekli para transferi gerçekleştirmek zorunda kalan birçok müşteri için, uzun zamandır yüklü yekunlar oluşturan transfer ücretleri, çeşitli yöntemlerle azaltılmaya çalışılıyordu. Artık para transferleri tamamen ücretsiz olacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı