Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İŞ

8 Şubat 2020 Cumartesi 13:41:10

Son Güncelleme: 08/02/2020 13:51:36

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Ziraat bankası kredi kartı almak için şartlar nelerdir? Sizlere bu yazımızda bu kart başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Ziraat bankası kredi kartı almak için şartlar nelerdir? Sizlere bu yazımızda bu kart başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası tüm bankacılık işlemleri ve hizmetleri için en çok güvenilir bankalardan birisidir. Ülkemizde Osmanlı döneminden beri hizmet veren bir kamu bankasıdır. Sizde bu bankadan hem kredi hem de kredi kartı çalışması yapabilirsiniz. Bu bankanın verdiği kredi kartının bir özelliği de hem bankamatik kartınızın hem de kredi kartınızın aynı anda kullanılabilir olmasıdır. Eğer sizde kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız banka personeline combo kart istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası üzerinden her müşteriye özel kredi kartı hizmeti verilmektedir. Emekliler için emekliye kredi kartı, çalışanlara ayrı, kamu çalışanlarına ayrı ve öğrencilere ayrı kredi kartı hizmeti sunulur. Ayrıca çiftçi olan vatandaşlarımıza da tarım kart adı altında kart verilmektedir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapacaksanız, bankanın politika şartlarına uygun olmanız gerekiyor. Bu şartların ilk önemli noktası kredi notunuzun ve gelir belgenizin olmasıdır. Öğrenci kredi kartı harici diğer tüm kartlarda banka gelir belgesi isteyecektir. Ayrıca bankalardaki kredi siciliniz bozuksa da banka size kart vermeyebilir. Bu sebeple kredi sicilinizin temiz ve düzgün olduğunu öğrenmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra değerlendirme sonucu size bildirilir ve kartınız onaylandığında en yakın zamanda belirttiğiniz adrese postalanır. Bu şekilde kartınızı kullanıma başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Özellikleri Nedir?

Ziraat Bankası üzerinden kredi kartı başvurusu yapacaksanız kartın özelliklerini de bilmeniz gerekiyor. Bu kredi kartının ismi COMBO olarak geçecektir. Hem kredi kartınızı hem de bankamatik hesap kartınızı aynı kart üzerinden kullanabiliyorsunuz. Ödeme yapacağınız zaman kredi kartı ödemesi için ödeme alan kişiye kredi kartı diye belirtmeniz yeterlidir.

Yaptığınız tüm alışverişlerde ayrıca combo lira biriktirirsiniz. Bu liraları daha sonra başka bir alışverişinizde kullanabilirsiniz. Combo liralarınızı öğrenmek istiyorsanız cep telefonunuzdan mesaj atabilir veya Ziraat Bankası kredi kartı uygulamasını indirerek sürekli olarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlem için bankaya kayıtlı olan cep telefonunuzdan COMBOLIRA yazıp kartınızın son 6 hanesini de yazıp 4747’e mesaj atınız.

Ziraat Combo kredi kartı kullandığınızda eğer alışveriş yaptığınız yer taksit yapmıyorsa bankanız ile iletişime geçerek hemen 12 ay vadeye kadar yaptığınız alışverişi böldürebilirsiniz. Kart borcu ertelemesi içinde bankanız ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapacağız?

Kredi kartı başvurusu yapmak için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında banka şubeleri gelmektedir. Banka şubelerinden direk giderek kimlik ve başvuru formunu doldurup imzalayıp başvurunuzu gönderebilirsiniz. Kredi kartı başvurusu için ayrıca SMS yöntemi de mevcuttur.

  • COMBO yazıp boşluk bırakın TCKİMLİK numaranızı 4747’e mesaj atın.

Bu şekilde kredi kartı başvurusu yapmış olacaksınız. Ziraat Bankası ATM’si, müşteri hizmetleri numarası ve internet bankacılığı üzerinden de kredi kartı başvurusu yapmanız mümkündür. Resmi internet sitesi olan www.ziraat.com.tr adresine girerek de kart başvurusu yapabilir ve sonucu hemen öğrenebilirsiniz.

Öğrencilere Özel BANKKART Kredi Kartı Başvurusu

Eğer öğrenci olarak kredi kartı başvurusu yapacaksanız bankkart özellikli kredi kartını almanız gerekmektedir. Bu kredi kartını da yukarıdaki yöntemlerden ziyade SMS ile de hemen başvuru yapabilirsiniz. Bunun için mesaj ile bankkart başvurusu yapacaksanız şu adımları uygulamanız gerekiyor.

  • GENC BANKKART yazıp boşluk bırakın TCKİMLİK numaranızı 4747’e gönderin.

Bu şekilde başvuru yapmış olacaksınız. Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra mesaj attığınız cep telefonuna işlem sonucu gelecektir. Kredi kartı alacak olan kişilerin 18 ile 26 yaş arasında olması ve üniversite de okuması gerekmektedir. Kart onayından sonra bu belgeleri bankaya ileteceksiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Olur?

Ziraat Bankası üzerinden kredi kartı limit arttırma işlemleri bankaya talep edilmesi durumunda yapılmaktadır. Eğer kredi kartını aldığınız zaman bankaya otomatik limit arttırma yapmadıysanız bu işlemi yapmak için talep etmeniz gerekiyor. Talep işlemleri SMS ile kolayca yapılmaktadır. SMS ile işlem yapacaksanız şu adımları uygulamalısınız.

  • LIMIT yazıp boşluk bırakın KARTIN SON 6 HANESİ yazın boşluk bırakın TALEP EDİLEN LİMİT yazın boşluk bırakın GELİRİNİZİ yazıp 4747’e gönderin.

Bu şekilde başvurunuz alınacak ve hemen işlem yapılacaktır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı