Yaş Şartına Bakılmadan 10 Yıl Erken Emeklilik Fırsatı! Erken Emekliliğe Sahip Olan Hastalıklar Açıklandı! İşte Liste
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Yaş Şartına Bakılmadan 10 Yıl Erken Emeklilik Fırsatı! Erken Emekliliğe Sahip Olan Hastalıklar Açıklandı! İşte Liste

İŞ

4 Aralık 2020 Cuma 23:21:47

Yaş Şartına Bakılmadan 10 Yıl Erken Emeklilik Fırsatı! Erken Emekliliğe Sahip Olan Hastalıklar Açıklandı! İşte Liste

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan son dakika gelişmeler doğrultusunda on binlerce vatandaşımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulması ile beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Milyonlarca vatandaşımız bu olanakları sunulmasının ardından on binlerce vatandaşımız bu fırsatları değerlendirerek yapılan açıklamalar doğrultusunda 10 yıl erken emekli olma fırsatını bulabilecektir.

Emeklilik pek çok vatandaşımızın en büyük hayalleri arasında yer almasının ardından milyonlarca vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek istemektedir. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan bu fırsatların ardından olağanüstü fırsatlar sunulmaya başlamasıyla beraber dikkatleri üzerine çekiyor. Bazı bireyler çalışmasına engel olabilecek hastalığa yakalanmasının ardından Sosyal Güvenlik Tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda emeklilik fırsatını yakalama olanağını elde edebilecektir.

Prim ve gün şartlarını yerine getiren fırsatlar dahilinde pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika gelişmeler gün yüzüne çıkmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan olanaklar sonrasında birbirinden farklı hastalıklar açıklanmasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Açılanan bu hastalıklar 10 yıl daha erken olma fırsatını bulabilecektir. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan olanaklar sonrasında dikkatleri üzerine çekmektedir. Çalışma hayatın da sağlık sorunları ile karşılaşan bireyler için malulen emeklilik fırsatları sunulmasının ardından pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren olağanüstü fırsatlar arasında bulunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bu kapsam için de bulunan bireyler başvuru işlemlerini gerçekleştirerek malulen emekli olma fırsatını elde edebilecektir.

MALULEN EMEKLİ OLMA FIRSATINI ELDE EDEBİLİRSİNİZ!

Malulen emeklilik fırsatlarının sunulmasıyla beraber milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren erken emeklilik fırsatları gün yüzüne çıktı. Yaş şartına takılmadan Prim ve gün şartlarına yerine getiren bireyler için sunulan olanaklar ile beraber milyonlarca vatandaşımız için olağanüstü fırsatlar sunulmaya başlamış bulunmaktadır. SGK malulen emekli olmak isteyen bireyler için olağanüstü fırsatlar sunulmaya devam etmesinin ardından hastalık listesi açıklanmasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Merak konusu olan bu hastalık listeleri vatandaşlarımız için sunulmaya devam etmesi ile beraber dikkatleri üzerine çekiyor.

MALULEN EMEKLİLİK BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Malulen emeklilik hastalık listesinde bulunan bireyler için 10 yıl erken emeklilik olanağı sunulmasıyla beraber vatandaşlarımız bu fırsatları değerlendirme hakkına sahip olabilecektir. Hasta olan bireyler çalışma gücünün en az yüzde 60’ını kaybetmiş olması en önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusun da başvuru işlemlerini gerçekleştirmek isteyen bireyler için sunulan olanakların ardından Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek erken emeklilik hakkına sahip olabilirsiniz.

SGK’NIN MALULEN EMEKLİLİK EDEN HASTALIKLAR LİSTESİ

Görme Azlığı – Retina Kanamaları, Baş Ve Boyunun Yumuşak Dokusu, Cilt, Lenfoma, Lösemi, Multipl Myelom, Tükrük Bezleri, Tiroid Bezi, Meme, Sinir Sistemi, Akciğer, Mide, İnce Ve Kalın Barsak, Karaciğer, Safra Kesesi, Safra Yolları, Pankreas, Böbrek, Mesane, Genital Yollar, Prostat, Testis, Penis Kanserleri, Epilepsi – Demans – Beyin Tümörleri – Parkinson Sendromu – Serebral Palsi – Multiple Skleroz – Zeka Gerilikleri (IQ 50 Ve Altı) – Şizofreni – Bipolar Bozukluk, Yardımsız Ayakta Durmayı Engelleyen Denge Bozuklukları İle Birlikte İşitme Kaybı – Anemi – Behçet Hastalığı, Gastrointestinal Kanamalar – Karaciğer Sirozu – Karaciğer Nakli – Kalp Yetmezliği – Kol, Bacak Gibi Organ Kaybı, Kalp Kapak Hastalıkları – Kalp Nakli – Böbrek Nakli – Akciğer Nakli – Tüberküloz – AIDS.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı