Uçak Seferleri İptal Mi? THY Açıklama Yaptı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Uçak Seferleri İptal Mi? THY Açıklama Yaptı

İŞ

3 Aralık 2020 Perşembe 17:20:36

Uçak Seferleri İptal Mi? THY Açıklama Yaptı

Uçak seferleri iptal mi? Koronavirüs tedbirleri kapsamında gelen sokağa çıkma yasaklarında uçuşlar için ne karar çıktı? THY ve Pegasus açıklama yaptı. Hafta sonu uçuşu olan yolcular  ne yapacak?

Uçak seferleri iptal mi? Koronavirüs tedbirleri kapsamında gelen sokağa çıkma yasaklarında uçuşlar için ne karar çıktı? THY ve Pegasus açıklama yaptı. Hafta sonu uçuşu olan yolcular  ne yapacak?

Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının artmasının ardından yeni koronavirüs yasaklarına dair açıklama yapıldı. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, artık hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu Cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi.

Peki yasaklar dahilinde uçuşu olan vatandaşlar ne yapacak?

Hafta sonu uçuşu olan yolcular için THY ve Pegasus açıklama yayınladı. Açıklamaya göre sokağa çıkmanın kısıtlandığı saatlerde uçuşu olan yolcular belli şartlar kapsamında seyahat edebilecek.

Uçak seferlerinin iptal olup olmadığında dair son dakika açıklamaları yapıldı. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün “Hafta sonları, sokağa çıkmanın kısıtlandığı saatlerde uçuşu olan misafirlerimiz uçuş belgeleri ile havalimanı ulaşımlarını gerçekleştirebilirler.” açıklamasını yaptı.

İşte THY ve Pegasus’dan yapılan açıklamalar;

THY’DEN SEFER AÇIKLAMASI

“Değerli Yolcularımız,

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede yer alan ve 01 Aralık 2020 Salı günü itibarıyla uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarından, uçuş gerçekleştirecek tüm yolcularımız muaf tutulacaktır.

Yolcularımız, kısıtlama süresince yapılacak kontrollerde uçuşlarına dair bir belge (mobil biniş kartı veya bilet ekran görüntüsü) ibraz ederek ulaşımlarını sağlayabileceklerdir.

Konuyla ilgili güncel gelişmeleri ve duyuruları web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Seyahatiniz süresince otoritelerce belirlenen diğer kısıtlama ve tedbirlere uymanızı önemle hatırlatır, sağlıklı uçuşlar dileriz.”

PEGASUS’TAN SEFER AÇIKLAMASI

“Değerli misafirlerimiz,

01.12.2020 tarihinden itibaren geçerli olan hafta içi gece saat 21.00 ile sabah 05.00 ve hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından uçuşu olan misafirlerimiz muaftır. Misafirlerimiz mobil uçuş kartı, bilet görüntüsü gibi uçuşu olduğuna dair bir belge ibraz ederek seyahate katılabilirler.

– 20 yaş altı yolcularımız yanlarında veli/vasi olması şartıyla uçuşlarımıza kabul edileceklerdir.

– 65 yaş ve üzeri yolcularımızın uçuş öncesinde seyahat izin belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir.

Güncel gelişmeleri ve duyuruları web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı