Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Tüm İşsiz Vatandaşlara Her Ay 2354 TL İşsizlik Ödemesi!

İŞ

8 Mayıs 2020 Cuma 12:49:51

Tüm İşsiz Vatandaşlara Her Ay 2354 TL İşsizlik Ödemesi!

İşsiz vatandaşlara İŞKUR’dan ödeme yapılıyor. Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren işsiz vatandaşlara devletten ödeme en düşük 1177 TL en yüksek 2354 TL olmak üzere aylık ödeme yapılacak. İşsizlik maaşı nasıl alınır? Başvuru ve şartlar neler? İŞKUR ödemesi almak için ne yapmalı? Koronavirüs nedeniyle işsiz kalan vatandaşlar İŞKUR ödemelerini nasıl alabilir? İŞKUR başvuru ve ödeme şartları neler?

İşsiz vatandaşlara İŞKUR’dan ödeme yapılıyor. Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren işsiz vatandaşlara devletten ödeme en düşük 1177 TL en yüksek 2354 TL olmak üzere aylık ödeme yapılacak. İşsizlik maaşı nasıl alınır? Başvuru ve şartlar neler? İŞKUR ödemesi almak için ne yapmalı? Koronavirüs nedeniyle işsiz kalan vatandaşlar İŞKUR ödemelerini nasıl alabilir? İŞKUR başvuru ve ödeme şartları neler? İşsizlik maaşı almak için şartlar neler?

Coronavirüs nedeniyle pek çok vatandaş işten çıkarıldı. Zor günler geçiren vatandaşlara bir de işsizlik sıkıntısı eklendi. İşsiz kalan vatandaşlar devletten ve belediyelerden yardımlarla ayakta kalmaya çalışıyor. İŞKUR işten çıkarılan vatandaşların zor durumda kalmaması için işsizlik maaşı veriyor. Peki ama işsizlik maaşı nasıl alınır? Nasıl başvurulur? Kimlere işsizlik maaşı verilir?

İŞSİZLİK MAAŞI İÇİN NASIL BAŞVURULUR?

İşsizlik maaşı almak için iş veren tarafından işten çıkarılması, hizmet akdinin feshinden önce 120 gün sigortalı olunması ve son üç yıl içinde en az 600 gün işsizlik sigortası priminin ödenmiş olması şartlarının uygun olması gerekmektedir. İşsiz kalan kişi, sözleşmenin feshinden sonraki 30 gün içerisinde en yakın İŞKUR’a ya da İŞKUR’un web sitesinden online olarak müracaat etmesi gerekmektedir.

İŞSİZLİK MAAŞI AYIN KAÇINDA YATACAK?

İŞKUR 2020 işsizlik maaşı, en düşük 1.177 TL, en yüksek 2.354 TL olarak ödenmektedir. İşsizlik maaşları her ayın 5’nde vatandaşların hesaplarına yatmaktadır. İşsizlik maaşları önceden PTT üzerinden alınmasına karşılık Koronavirüs salgını nedeniyle kişilerin hesaplarına yatmaktadır. Bu nedenle İŞKUR işsizlik maaşı alabilmek için IBAN numaralarının ALO 170 aranarak İŞKUR’a bildirilmesi gerekmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı