Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Başvurular Devam Ediyor! Bireysel Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

İŞ

28 Nisan 2020 Salı 22:09:24

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Başvurular Devam Ediyor! Bireysel Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Kamu bankaları öncülüğünde başlatılan, vatandaşın acil nakit ihtiyacını çözmeye yönelik Temel İhtiyaç desteği kredisinde başvurular devam ediyor mu? Milyonlarca vatandaşın başvuruda bulunduğu Temel İhtiyaç desteği kredisi için halen daha başvuru alınıyor mu?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Kamu bankaları öncülüğünde başlatılan, vatandaşın acil nakit ihtiyacını çözmeye yönelik Temel İhtiyaç desteği kredisinde başvurular devam ediyor mu? Milyonlarca vatandaşın başvuruda bulunduğu Temel İhtiyaç desteği kredisi için halen daha başvuru alınıyor mu? Bu sorunun yanıtı merak ediliyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank öncülüğünde başlatılan Temel İhtiyaç desteği kredisi ile uygun faiz ve ödeme planı çerçevesinde vatandaşa ihtiyaç kredisi sunuluyor. Peki başvuru nasıl yapılır? Temel ihtiyaç desteği kredi başvuru sonucu sorgulama! Detaylar haberimizin devamında sizlerle…

Çin’de ortaya çıkan ve ardından kısa sürede yayılarak tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını, Türkiye’de de ekonomik anlamda zorlu günler yaşanmasına sebep oluyor. Bu zorlu süreçte Devlet bankaları başta olmak üzere pek çok banka da vatandaşın acil nakit ihtiyacını karşılama noktasında, Temel İhtiyaç Desteği kredi paketlerini sunmuştu. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank öncülüğünde, 10 bin TL’ye kadar %0,49 faiz oranı ve 36 ay vadeli, 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredileri vatandaşa sağlanıyor. Temel İhtiyaç Desteği Kredi başvuruları halen daha bankalar üzerinden alınmaya devam ediyor.

Temel İhtiyaç Desteği kredisinden faydalanmak için tek şart ise hane içi aylık gelirin 5 bin TL’nin altında olması! Haneiçi geliri 5 bin TL’nin üzerinde olanlara uygun koşullarla sağlanan Temel İhtiyaç Desteği kredisinden faydalanmak mümkün olmuyor.

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Başvurular Devam Ediyor mu? Nasıl Başvuru Yapılır?

Şuana dek Bireysel Temel İhtiyaç Desteği Kredisine başvuranların sayısı 5 milyon kişiye yaklaştı! Yüzde 0.49 faiz oranı, 6 ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli azami 10 bin TL ihtiyaç kredisi için başvurular halen daha alınmaya devam ediyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları üzerinden temel ihtiyaç desteği kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuruları bankaların internet ve mobil bankacılık uygulamaları üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi, şubelere giderek de (Koronavirüs salgını nedeniyle önerilmiyor!) kredi başvurusunda bulunulabiliyor. Kredi başvuruları en kısa ve uygun zamanda sonuçlandırılarak vatandaşın hesabına yatırılıyor. Kredi başvurularınızda kredi başvuru şartını taşımanız gerekiyor. Aynı zamanda başvuruda bulunanlara kredi notu ve diğer verilerine / kredi durumlarına göre 3 bin TL, 5 bin TL ve 7 bin 500 TL tutarlarında krediler onaylanabiliyor.

Temel İhtiyaç Kredisinde Geri Ödemeler 6 Ay Sonra Başlayacak!

Vatandaşa Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketinde yer alan Temel ihtiyaç desteği kredileri adeta can suyu oluyor. Bu zorlu süreçte temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında vatandaşa %0,49 faizle 10 bin TL’ye kadar kredi sağlanıyor. Temel ihtiyaç kredisinde ödemeler ise 6 ay sonra başlayacak. İlk 6 aylık süre geriödemesiz olacak ve kalan 30 ayda eşit taksitler halinde kredi borçları ödenip krediler kapatılacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı