SSK ve Bağkur Emekli Maaşlarına Zam Geliyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

SSK ve Bağkur Emekli Maaşlarına Zam Geliyor

İŞ

23 Eylül 2020 Çarşamba 09:28:50

SSK ve Bağkur Emekli Maaşlarına Zam Geliyor

Sabah saatlerinde haber manşetlerinde son dakika bir gelişme iddiası ortaya atıldı. Ortaya atılan bu iddia ise emekli olan tüm kişilerin heyecan yaşamasına yol açtı. Kesin olmayan bu haberde Ssk ve Bağ-Kur emeklilerine yeni bir zam yapılacağı bilgisi yer aldı. Ortaya atılan bu iddia eğer netlik kazanırsa milyonlarca emekliye büyük bir zam yapılması bekleniyor.

Sabah saatlerinde haber manşetlerinde son dakika bir gelişme iddiası ortaya atıldı. Ortaya atılan bu iddia ise emekli olan tüm kişilerin heyecan yaşamasına yol açtı. Kesin olmayan bu haberde Ssk ve Bağ-Kur emeklilerine yeni bir zam yapılacağı bilgisi yer aldı. Ortaya atılan bu iddia eğer netlik kazanırsa milyonlarca emekliye büyük bir zam yapılması bekleniyor. Ancak haber asılsız çıkarsa milyonlarca Ssk ve Bağ-Kur emeklisi hayaline kavuşamayacak. İnternet platformları ve birçok ünlü gazetenin manşetlerinde son dakika gelişmesi olarak bildirilen habere göre emekli maaşlarına yeni bir zam yapılacağı bilgisi yer alıyor. Milyonlarca emeklinin beklediği zammın hangi tarihlerde yapılacağı şimdiden merak konusu oldu. Gazetelerde yer alan manşette ise emekli maaşı zammı gelişmesi konusu yer alıyor. Ancak bu haberin ne kadar net olduğu şu an için belli değil.

Ssk Ve Bağ-Kur Emekli Maaşlarına Zammı Yapılacak

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı yeni yıla girmeden önce yapılacak olan maaş zamlarına çevrilmiş durumda. Yaşanan gelişmeyle birlikte akıllarda oluşan soru ise Ssk ve Bağ-Kur emekli maaşlarına zammı geliyor sorusudur. Ekonomik krizin sıklıkla yaşandığı ülkemizde hayat şartlarının zor olması tüm kişileri etkileyen bir durum olarak biliniyor. Gerçeklik payı bilinmeyen bir haberde ise Ssk ve Bağ kurlu emeklilere zam yapılacağı konusu milyonlarca emekli tarafından araştırılıyor. Yaşanan pandemi süresinde zor durumda kalan emekliler şimdilerde yapılması planlanan zam oranlarının ne kadar olacağı konusunu araştırıyor.

Merkez Bankası Verileri

Ssk ve Bağ-Kur emekli maaşı ve yapılacak olan zamla ilgili konuları Merkez bankası yakından takip ediyor. Bununla bağlantılı olarak Merkez bankası verilerine göre zam ilerleyen dönemlerde elde olan verilere göre ayarlanacak. Son dakika bir gelişmeyle kulislerde konuşulan haberde Merkez bankası Ssk ve Bağ-Kur emeklileri için yapılacak olan zamla ilgili bir anket çalışması düzenledi. Merkez bankası aracılığı ile düzenlenen ankette vatandaşların hangi oranda bir zam bekledikleri ile ilgili bilgiler yer alıyor. Merkez bankası tarafından düzenlenen anketin içeriğinde emeklilerin ne kadar zam istediği konusu yer alıyordu. Merkez bankasının yapmış olduğu anket sonucunda zamla ilgili çok önemli değerlendirmeler öne çıktı.

Enflasyon Ve Emekli Zam Oranları 

Bugün itibariyle 2020 yılı Temmuz-Aralık enflasyon oranı net olarak 4.79’dur. Gerçek olmayan varsayımlarımıza göre ise en düşük memur maaşı tam olarak 3.860 TL’ye yükseltilecek. Görevini memur olarak tamamlayan ve kamu sektöründe memuriyetten emekli olan tüm bireyler emekli maaşlarını 2.814 TL olarak alırken yapılacak olan zamla birlikte tamı tamına 2.921 TL olarak alacak. 2020 yılı itibariyle Temmuz ayında 5.75 seviyesinde zam oranı verilmektedir. Bu konuyla bağlantılı olarak ise 2020 senesi içerisinde Ocak-Aralık ayı döneminde 10.82 oranında olan enflasyon tahminleri yer alıyor. Bu enflasyondan dolayı da emeklilerin maaşının artacağını düşünüyoruz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı