Sosyal Yardım Destekleri ile Başvuruda Bulunan Herkes 20 Bin TL Destek Alabilecek! İşte O Destek ve Ayrıntıları
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Sosyal Yardım Destekleri ile Başvuruda Bulunan Herkes 20 Bin TL Destek Alabilecek! İşte O Destek ve Ayrıntıları

İŞ

8 Ocak 2021 Cuma 22:44:08

Sosyal Yardım Destekleri ile Başvuruda Bulunan Herkes 20 Bin TL Destek Alabilecek! İşte O Destek ve Ayrıntıları

Sosyal devlet ilkesi ile Türkiye’de tüm vatandaşlara yönelik farklı kapsamlara sahip çok sayıda sosyal destek sağlanıyor. Farklı kurumlar aracılığı yürütülen destek paketleri ve sosyal yardımları ile vatandaşların her ihtiyacının etkin biçimde karşılanması hedefleniyor.

Sosyal devlet ilkesi ile Türkiye’de tüm vatandaşlara yönelik farklı kapsamlara sahip çok sayıda sosyal destek sağlanıyor. Farklı kurumlar aracılığı yürütülen destek paketleri ve sosyal yardımları ile vatandaşların her ihtiyacının etkin biçimde karşılanması hedefleniyor. Özellikle pandemi sürecinden maddi olarak da çok fazla etkilenen vatandaşlara daha iyi yaşam koşulları sunulması adında Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir destek sunulmaya başlandı. Bu destek ile birlikte evinde tadilat gerekliliği bulunan vatandaşlar devlette tam 20 bin TL destek alabilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde 2021 yılı destekleri devam ediyor. Pandemi süreci ile birlikte maddi açıdan da fazlasıyla yıpranan vatandaşlar ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için devlet destekleri 2021 yılında da sürdürülüyor. 2021 devlet para yardımları sayesinde vatandaşların farklı alanlardaki ihtiyaçlarının karşılanabilmesi hedefleniyor. Bu çerçevede bakanlık yönetiminde Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yönelik tam 20 bin TL destek verileceği açıklandı. Peki kimler 20 bin TL destek alabilecek? 20 bin TL destek başvurusu nasıl yapılacak?

Bakanlıktan İhtiyaç Sahiplerine Tadilat Desteği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen 2021 destekleri programı kapsamında 81 ilde ihtiyaç sahibi olan ailelere tadilat desteği adı altında tam 20 bin TL ödeme gerçekleştiriliyor. Daha yaşanabilir yaşam alanları yaratabilme gayesi ile bakanlık tarafından başlatılan tadilat desteği ile birlikte evinde bakım onarım gerekli olan ancak maddi imkansızlıklar ile bunu sağlayamayan kişilere destek sağlanıyor.

Yaşam alanının son derece sağlıksız koşullarda olmasının yaşanabilirliği ciddi manada olumsuz etkileyen bu evlerde tadilat gerçekleştirilmesi amacı ile bakanlık tarafından destek sağlanıyor. Evleri yıkılmış, bakımsızlıktan yaşanmayacak durumda olan ve dökülen evler için vatandaşlar bulundukları ildeki Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne başvuru gerçekleştirebiliyor. Yapılan başvurular incelendikten sonra kabul edilmesi durumunda vatandaşa 20 bin TL destek sağlanıyor.

20 Bin TL Tadilat Desteği Başvuru Koşulları Belli Oldu

Bakanlığın 20 bin TL tadilat desteği başvuruları açıldı. Tüm vatandaşlar başvuruda bulunarak, gerekli şartları taşıması durumunda 20 bin TL destek alabilecek. Vatandaşların bu destekten faydalanabilmesi için aranan şartlar ise;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak.
  • Vatandaşın veya hanesindeki aile üyelerinin üzerine kayıtlı taşınmaz bulunmaması.
  • Hanede kişi başına düşen aylık gelir seviyesinin 2021 Ocak asgari ücret miktarının 3’te 1’inden düşük olması.
  • Sosyal güvenceye sahip olunmaması.

Şeklinde belirlenmiştir. Bu şartları taşıyan vatandaşlar bulundukları ilde yer alan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak, 20 bin TL’lik tadilat ve bakım desteğini alabiliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile alınan tüm başvurular hızlı bir değerlendirme sürecinden geçiriliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı