Son Dakika! Bu Bankalara Borcu Olanlar Dikkat! Devretti
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika! Bu Bankalara Borcu Olanlar Dikkat! Devretti

İŞ

23 Temmuz 2020 Perşembe 12:50:42

Son Dakika! Bu Bankalara Borcu Olanlar Dikkat! Devretti

Yapi Kredi, Denizbank, İNG, Ziraat Bankası, İş Bankası, TEB, Vakıfbank, QNB,  Garanti ve Halkbank’a borcu bulunanlar dikkat! Borçlarınız yasal şirketlere devredilmis olabilir. Peki ne yapmalı? Bakan Albayrak açıkladı

Yapi Kredi, Denizbank, İNG, Ziraat Bankası, İş Bankası, TEB, Vakıfbank, QNB,  Garanti ve Halkbank’a borcu bulunanlar dikkat! Borçlarınız yasal şirketlere devredilmis olabilir. Peki ne yapmalı? Bakan Albayrak açıkladı!

Bankalara uzun zamandır borcu bulunan vatandaşlara uyarı! Banka borçlarınız yasal şirketlere devredilmiş olabilir. Bu durumda şirketler hapis cezası verebilir mi? Borç ödenmezse hapis yatılır mı?

Bakan Berat Albayrak konu ile ilgili olarak “Vatandaşımızın özel bankalarla yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz. Bu dönemde vatandaşa destek olmasını geçtik, mevduatını bozdurana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu asla kabul edebileceğimiz bir şey değildir. Bu konunun titizlikle üzerine gideceğimizi bilmenizi isteriz.” Açıklamasını yapmis yapmis ve vatandaşların bu sıkıntısını halledeceklerini söylemişti.

Bankalar borçların erteleneceğinin reklamını yaparken, yüksek faizleri göz ardı etmeleri vatandaşları isyan ettirdi. Peki bankalara uzun zamandır borcu olanların borçları hangi şekilde şirketlere devredilir? Banka borcundan hapis yatılır mi?

Ticaret Bakanlığı, borçlarına ek ödemeler çıkaran bankaların kendilerine bildirilmesini açıkladı. Vatandaşlar borçlarına ek ödemeler çıkarıldığını gördüklerinde Ticaret Bakanlığına başvuru yapmaları gereklidir.

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı