Son Dakika! Altın Alacaklara Önemli Uyarı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika! Altın Alacaklara Önemli Uyarı

İŞ

16 Eylül 2020 Çarşamba 16:19:12

Son Dakika! Altın Alacaklara Önemli Uyarı

Amerikalı ünlü yatırımcı Jim Rogers, altın fiyatlarındaki yükseliş için önemli uyarılarda bulundu. Rogers “Balon olma ihtimali çok büyük ama ben almaya devam edeceğim” dedi.. Rogers, ABD başkanlık seçimi altını nasıl etkileyecek sorusuna da yanıt verdi.

Amerikalı ünlü yatırımcı Jim Rogers, altın fiyatlarındaki yükseliş için önemli uyarılarda bulundu. Rogers “Balon olma ihtimali çok büyük ama ben almaya devam edeceğim” dedi.. Rogers, ABD başkanlık seçimi altını nasıl etkileyecek sorusuna da yanıt verdi.

Ünlü Amerikalı ekonomi uzmanı Jim Rogers, altın yatırımı konusunda açıklamalarda bulundu. Rogers, merkez bankalarının aşırı para basmasına dikkat çekti ve altın fiyatlarındaki yükselişin riskli olduğunu ve böyle durumlarda genelde balon olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. ABD’li yatırımcı, kendisinin de elinde altını olduğunu ve altın, gümüş almaya devam ettiğini söyledi.

Ünlü yatırımcı Rogers, “Maalesef Merkez Bankalarının para basması şu an Japonya’da, İngiltere’de ve dünyanın çoğu yerinde oluyor. Merkez bankaları şu an çok fazla para basıyor. Yeni bir teori de var.. MMT (more money today) bu daha fazla para anlamına geliyor. ‘Endişelenmeyin biz para basacağız ve bunu harcayacağız’ diyorlar. Kimse ne kadar devam edeceğini bilmiyor ama iyi sonuçlanmayacağını biliyoruz”

Rogers’ın açıklamaları şu şekilde;

“Bildiğiniz üzere tarihte de gördük. İnsanlar para bastıkça veya çok fazla para ürettikçe paranın değeri azalır. Bu her şeyde böyle, çok fazla üretilirse onun değeri düşer. Reel varlıklarla kıyaslandığı zaman tabii ki paranın değeri düşer. Altın ve gümüşle kıyaslandığı zaman düşer.

“BEN BİR KÖYLÜYÜM TÜM KÖYLÜLERE SESLENİYORUM ALTIN ALIN”

“Biraz altınım var ve altın almaya başladım ben. 2019’un yazından beri bir kez daha altın ve gümüş alıyorum. Gümüş biraz daha ucuzdu, altından biraz daha fazla gümüş alıyorum. Çünkü tarihe baktığımız zaman insanlar paraya ve hükümete olan güvenlerini kaybettikleri zaman altın ve gümüş alırlar. Akademisyenler ve siyasetçiler bunu yapmayın diyor ama ben bir köylüyümdür. Dünyadaki diğer köylülere de diyorum ki altın ve gümüş almalıyız”

PEKİ ALTINI NE ZAMAN ELDEN ÇIKARMAK GEREKİYOR?

Rogers, açıklamalarına “Umarım hiçbir zaman altınları satmak zorunda kalmam ve çocuklarımın da bir gün altın ve gümüşü olur. Çünkü herkesin biraz altın ve gümüşü olmak zorunda. Bu bir güvenlik politikası, başka bir şey olmasa bile şu an bir risk var, işler çok kötü gidecek olursa altın ve gümüş bir balona dönüşebilir. Balona dönüşecek olursa satmak zorunda kalırım.

“Altın ne zaman balon olur? Bu konu hakkında bir fikrim yok, ülkenizdeki ekonomi kanallarını izleyin. 10 bin dolar bile olur ama umarım ki o noktaya gitmez. Ons başına belki 6 bin-7 bin dolara diyebiliriz. Bu çok büyük bir balon olur ve o zaman satmam gerekir” dedi.

ABD SEÇİMLERİNE ALTIN NE OLACAK?

“ABD’de bir seçimimiz var. Siyasetçiler seçimi kazanmak için elinden geleni yapıyor, çok fazla para basıyorlar. Seçimlerden sonraki 1-2 yıl içinde işler daha da kötüleşecek. Her yerdeki hükümetler çok fazla para basacaklar. İşte o zaman ben altının çok fazla yükselmesini bekliyorum. Bu arada 5 bine bile gidebilir. Çok fazla fiyatlanmış olur eğer giderse, ancak 10 bine giderse belki o zaman satabilirim”

Rogers, ABD dolarının karşına 10 yıl içerisinde Çin’in para biriminin rakip olacağını söyledi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı