SGK'dan Erken emeklilik müjdesi! Erkekler için yeni dönem
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

SGK’dan Erken emeklilik müjdesi! Erkekler için yeni dönem

İŞ

18 Mart 2020 Çarşamba 21:54:41

SGK’dan Erken emeklilik müjdesi! Erkekler için yeni dönem

Erkekler için emeklilikte yeni dönem! Askerlik borçlanması yoluyla erkeklerde emeklilik yaşı düşüyor! Erkekler askerlik borçlanması hakkını kullanarak prim ödeyip erken yaşta emekli olabiliyor. Peki Erken emeklilikte askerlik borçlanması nedir? Askerlik borçlanması ile kimler erken emekli olabilir? Askerlik borçlanmasıyla ne kadar prim öderim?

Erkekler için emeklilikte yeni dönem! Askerlik borçlanması yoluyla erkeklerde emeklilik yaşı düşüyor! Erkekler askerlik borçlanması hakkını kullanarak prim ödeyip erken yaşta emekli olabiliyor. Peki Erken emeklilikte askerlik borçlanması nedir? Askerlik borçlanması ile kimler erken emekli olabilir? Askerlik borçlanmasıyla ne kadar prim öderim? Askerlik borçlanması şartları nelerdir? Askerlik borçlanması ile erken emekliliğin tüm detaylarını bu haberimizde sizler için hazırladık…

Çalışan erkekler, emeklilik yaşını düşürebiliyor! Erkekler için emeklilikte, askerlik borçlanmasıyla erken emeklilik fırsatı sürüyor. Çalışma hayatına başlamadan önce askerliğini yapanlar çalışma hayatından uzak kaldıkları döneme dair geriye dönük olarak prim ödeme yoluyla erken emeklilik mümkün hale geliyor. Erkekler için özel olarak tanınan askerlik borçlanması yoluyla emeklilik ile siz de 1-2 yıl daha erken emekli olabilirsiniz! Peki Erken emeklilikte askerlik borçlanması nedir? Askerlik borçlanması ile kimler erken emekli olabilir? Askerlik borçlanmasıyla ne kadar prim öderim? Askerlik borçlanması şartları nelerdir?

ERKEKLERDE ASKERLİK BORÇLANMASI İLE ERKEN EMEKLİLİK

Askerlik nedeniyle erkek çalışanların iş hayatına ara vermesi nedeniyle bu dönem prim ödenmiyor. Ancak erkekler, askerlik borçlanması ile o döneme ait primleri sonradan ödeyerek emeklilik yaşını düşürebiliyorlar. Sigorta prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresini ve emeklilik yaşını doğrudan etkiliyor. Bu sebeple erkeklerin mağduriyet yaşamaması adına askerlik borçlanması yoluyla emeklilik gündeme getirilmiştir.

ASKERLİK BORÇLANMASI YOLUYLA EMEKLİLİĞİN ŞARTLARI

Erkek çalışanlar, askerlik ödevini er yada erbaş olarak yapmış olmalıdırlar.

Askerlik borçlanması ancak askerlik süresi kadar gerçekleştirilebilir.

Askerlik süresince çalışan erkek adına herhangi bir SGK prim ödemesi yapılmamış olmalıdır.

Askerlikten muaf olan erkekler askerlik borçlanması yolundan faydalanamazlar.

ASKERLİK BORÇLANMASI İLE NE KADAR PRİM ÖDENİR?

Askerlik borçlanması yoluyla erken emekli olmak isteyen vatandaşlar, asgari ücret temel alınarak hesaplanan primleri ödemelidir. 2020 yılında bu tutar günlük en düşük 31.39 TL, en çok ise 235.44 TL olarak belirlenmiştir.

Devamını Oku
3 Yorum yapıldı

3 Yorum

 1. Ali hakan soygun

  20 Mart 2020 at 18:32

  Erken emeklilik diyorsunuz askerlik borclanmasi bunlar zaten var olmuyan birsey soyleyin

  • Ali hakan soygun

   27 Mart 2020 at 22:42

   Yalan haber yapipda bizlerle oynamayin gungelir devran gelir bizde sizinle oynariz allahin izniyle

 2. Ali hakan soygun

  27 Mart 2020 at 22:46

  Sagol reis bizler icin birsey soylemiyor zaten bizlerde sicar bokuzumuzla oynariz zaten

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı