Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

SGK, SSK ve Bağ-Kur’luluya 422 TL ek gelir elde etme fırsatı geldi!

İŞ

7 Eylül 2020 Pazartesi 11:32:01

Son Güncelleme: 07/09/2020 11:32:40

SGK, SSK ve Bağ-Kur’luluya 422 TL ek gelir elde etme fırsatı geldi!

Eylül ayında memur ve emekliler için zam yapıldı. Ancak memurlar için aile yardımlarına da ek zam yapılacağı açıklanmasının ardından bu olanaktan emeklilerinde yararlanması gerektiğine dair talepler oluşturuldu. Bu kapsam doğrultusunda emekliler tarafından oluşturulan bu talebin gündemimizde bulunmasıyla beraber 422 TL ek gelir hesaplara yansıtılacağı bildirildi.

Eylül ayında memur ve emekliler için zam yapıldı. Ancak memurlar için aile yardımlarına da ek zam yapılacağı açıklanmasının ardından bu olanaktan emeklilerinde yararlanması gerektiğine dair talepler oluşturuldu. Bu kapsam doğrultusunda emekliler tarafından oluşturulan bu talebin gündemimizde bulunmasıyla beraber 422 TL ek gelir hesaplara yansıtılacağı bildirildi. Bu kapsam doğrultusunda hem emekli dernekleri hem de memur konfederasyonları birlik göstermesi ile birlikte bu talep gündemimizde ki yerini aldı. Memurlar için aile yardımları, çalışmayan eş için 332 TL, 0 ila 6 yaş arası çocuğu bulunan vatandaşlarımız için 73,04 TL, 6 yaş ve üzerinde çocuğu bulunanlar için ise 36,52 TL olarak ödemeler gerçekleşiyor. Eylül’de belirlenen zamlar kapsamında en az yüzde 4 aile yardım zam mı yapılacağı bildirilmesinin ardından enflasyon oranı belirlenmesiyle beraber yüzde 5,75 olarak belirlendi. İşte konuya dair tüm ayrıntılar…

Milyonlarca emekli vatandaşımız için yayımlanan son dakika müjdesi geldi! 422 TL ek ödeme alacaksınız! Ocak ayı itibari ile artış gösteren maaşlar ve 2. Promosyonlar ile birlikte gözler eş ve çocuk yardımlarına çevrilerek gündemimizde ki yerini alıyor. Aile yardımı emekliler için de yapılır ise ikramiyeler ve promosyon ödemeleri dışında ek bir gelir daha sağlanacak. Türkiye Emekliler Derneği tarafından aile yardımlarının emekliler için yapılmamasının büyük bir kayba sebep olduğunu belirtmesinin ardından ‘’ Aile yardımının emeklilik sürecinde de devam etmesiniz sağlayacak mevzuat değişikliğine gidilmesini istiyoruz ‘’ ifadelerini kullanarak pek çok emekli için umut kaynağı oldu.

EK GELİR FIRSATI GELEBİLİR!

Aile yardımı emekliler için de yapılır ve belirlenen talep onaylanır ise emekliler promosyon ve bayram ikramiyelerinin ardından bir ek gelir sahibi olma olanağına sahip olabilecek. Türkiye Emekliler Derneği tarafından oluşturulan bu talep sonrasında yapılan açıklamalar kapsamında ‘’ Aile yardımının emeklilik sürecinde de devam etmesiniz sağlayacak mevzuat değişikliğine gidilmesini istiyoruz ‘’ ifadeleri kullanıldı.

Memur konfederasyonları toplu sözleşme masasında buluşmasıyla beraber ‘’Kamu görevlilerine ödenen aile yardımı emeklilikte de devam etsin’’ talebi oluşturuldu. Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı önümüzde ki günlerde yapılmasının ardından bu talep hakkın gerekli açıklamaların yapılması ve olumlu olarak değerlendirilmesi pek çok vatandaşımız tarafından bekleniyor.

EŞ VE ÇOCUK İÇİN VERİLEN AİLE YARDIMINDA ARTIŞ GÖRÜLECEK!

Memurlar için verilen çalışmayan eş için 332 TL, 0 ila 6 yaş arası çocuğu bulunan vatandaşlarımız için 73,04 TL, 6 yaş ve üzerinde çocuğu bulunanlar için ise 36,52 TL olarak ödemeler gerçekleşiyor. Eylül ayında belirlenen enflasyon oranları kapsamında aile yardımları için de yüzde 5,75 TL olarak güncelleme yapılması bekleniyor. Aynı zamanda bu aile yardımları için günümüzde pek çok emekli bireylerinden yararlanması gerektiği bildirilmesinin ardından talep oluşturuldu. Bu talep kapsamında talebin onaylanmasının ardından eş ve çocuk için yapılan destek ödemelerinden emekli bireylerimizde faydalanma olanağına sahip olabilecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı