Sadece Kimlik Numaranızla 15 Bin TL Kredi Alabilirsiniz!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Sadece Kimlik Numaranızla 15 Bin TL Kredi Alabilirsiniz!

İŞ

16 Kasım 2020 Pazartesi 23:41:52

Son Güncelleme: 16/11/2020 23:41:30

Sadece Kimlik Numaranızla 15 Bin TL Kredi Alabilirsiniz!

Ülkemizde işsizlik oranlarının artması ve ekonomik anlamda ciddi sorunlar yaşanması nedeniyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni iş kurmak isteyen kişiler için müjdeli haber verildi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Bin TL yardım desteği sağlayarak yeni iş kurmak isteyen vatandaşlara destek olmak için adım attı.

Ülkemizde işsizlik oranlarının artması ve ekonomik anlamda ciddi sorunlar yaşanması nedeniyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni iş kurmak isteyen kişiler için müjdeli haber verildi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Bin TL yardım desteği sağlayarak yeni iş kurmak isteyen vatandaşlara destek olmak için adım attı. Bu fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşların yazılı olarak başvuru yapmaları gereklidir. Sosyal Destekleme Vakıfları tarafından sağlanan bu imkan sayesinde pek çok kişi daha kolay bir şekilde yeni iş kurabilirler. Ancak bu yardım en fazla 15 bin TL olarak verilecek.

15 BİN TL KREDİ DESTEĞİ SAĞLANDI!

Sosyal Destekleme Vakıfları tarafından sağlanan bu imkan sayesinde vatandaşlar 12 ay ödemesiz olarak kredi alabilirler. Geri kalan miktarı ise 48 ay vade imkanı ile ödeyebilirler. Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada görülen korona virüs salgını sonrasında pek çok kişi işsizlikle baş etmeye çalışıyor. Ancak işsizlik oranlarının da her geçen gün daha fazla arttığı görülüyor. Bu nedenle kendi işini kurmak isteyen kişiler için destekler başlatıldı. Aile Bakanlığının Bilinmeyen İş Kurma Desteği, Aile, çalışma ve sosyal hizmet bakanlığı tarafından her ilçede bulunan kurumlar aracılığı ile yardıma ihtiyacı olan kişiler belirlenerek gerekli yardımlar yapılıyor. Ancak sadece yardıma ihtiyacı olan kişiler için değil daha farklı amaçlar için de bazı destekler sağlanır. Bunların başında ise yeni iş kurmak isteyen vatandaşlar için sağlanan destekler söylenebilir. İş kurma yardım paketi adı altında iş kurmak isteyen ancak maddi olarak zorluklar yaşayan vatandaşlara destekler sağlanıyor. Bu sayede iş kurma hayalini ertelemek zorunda kalmayan vatandaşlar müjde niteliğinde gelişmeler yaşıyorlar.

KREDİ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ülkemizde işsizliğin artmasıyla birlikte vatandaşlar sağlanan desteklerden yararlanmak istiyorlar. Ancak birçok kişi başvuru sürecinin nasıl ilerlediği ve başvurunun nasıl gerçekleştirildiği hakkında yeterli bilgiye sahip olamadığı için başvurularını doğru bir şekilde gerçekleştiremiyorlar ve bu imkandan yararlanamıyorlar.

İlk olarak kredi desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşların mutlaka sosyal destek vakıflarından gerekli olan belgeleri toplamaları gerekir. Belgeleri tamamlayan vatandaşlar kendi yaşadıkları ilçe bulunan sosyal destek vakıflarına giderek kolay bir şekilde işlemi yürütebilirler. Başvurunuzu tamamlarken gerekli bilgiler mutlaka doğru olarak belirtilmelidir. Başvuru işleminiz gerçekleştirildikten sonra yetkili kişi ve kurumların incelemeleri sonucunda başvurunuzun şartlara ve koşullara uygun olup olmadığı değerlendirilir. Değerlendirmeler sonucunda uygun bulunan başvurular için kredi desteği sağlanmaya başlanır.

KREDİ BAŞVURUSU YAPABİLMEK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR NELERDİR?

Vatandaşlar tarafından yoğun talep gören kredi başvurusunun nasıl yapılacağı hakkında açıklamalar geldi. Belli şartları yerine getirmeyen kişilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu nedenle başvuru yaparken başvuru şartlarını dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Aynı zamanda gerekli olan şartlardan bir tanesi bile gerçekleştirilmediğinde başvuru iptal edilir. Başvuru şartları ise şu şekilde açıklanmıştır; kredi başvurusundan faydalanmak isteyen kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması kesinlikle zorunludur. Aynı zamanda kredi başvurusundan faydalanmak için İş kurma danışmanlığı eğitimlerini tamamlamış olmaları gerekir. İŞGEB adı altında bir yıl içerisinde işletme açılmış olması gerekir. KOSGEB kuruluşu tarafından yapılan üniversitelerdeki girişimci programlarına katılım sağlamış olmak şartı aranır. Tüm bu şartları yerine getiren kişilerin başvuruları gerekli yerler ve kişilerin incelemeleri sonucunda onaylanır ve ihtiyaç sahibi olan kişiye kredi imkanı sunulur. Bu sayede işsizlik yaşayan kişilerin kendi işlerini kurarak işsizlik oranlarının düşürülmesi için adımlar atılmış olunur.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı