Milyonlarca Kişiye Dikkat Çeken Gelişme! Memur ve Emekli Maaşları Sürpriz Değişiklik
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Milyonlarca Kişiye Dikkat Çeken Gelişme! Memur ve Emekli Maaşları Sürpriz Değişiklik

İŞ

8 Kasım 2020 Pazar 13:24:42

Son Güncelleme: 08/11/2020 13:24:03

Milyonlarca Kişiye Dikkat Çeken Gelişme! Memur ve Emekli Maaşları Sürpriz Değişiklik

Memur ve emeklilerin merakla beklediği gelişme! Memur ve emekli maaşları değişiyor. Kimlerin maaşı daha da artacak? Memur, emekli ve işçi kesimi için maaş zamları gündemde. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren maaş gelişmesiyle ilgili tüm detaylar araştırılmaya başlandı. Yeni sistemde pek çok çalışanın maaşı artacak veya düşecek.

Memur ve emeklilerin merakla beklediği gelişme! Memur ve emekli maaşları değişiyor. Kimlerin maaşı daha da artacak? Memur, emekli ve işçi kesimi için maaş zamları gündemde. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren maaş gelişmesiyle ilgili tüm detaylar araştırılmaya başlandı. Yeni sistemde pek çok çalışanın maaşı artacak veya düşecek. Binlerce çalışan şimdiden yeni maaşlarını hesaplamaya ve araştırmaya başladı. Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili yeni düzenlemenin tüm detayları haberimizde sizlerle…

Emekli, Memur ve İşçiler için yeni dönem masada! Emekli, memur ve işçi maaşları değişecek. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin faaliyete alınmasıyla birlikte yeni maaşlar merakla araştırılıyor. Gönüllü Bireysel Emeklilik Sisteminde şu ana dek biriken tutarın 120 milyar TL, OKS de ise 8-9 milyar TL’lik bir fon büyüklüğüne ulaşıldığı aktarılıyor. Öte yandan Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi ile ilgili yeni çalışmalar da yapılıyor. Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi ile emekli maaşları, memur maaşları ve işçi maaşları bundan etkilenecek.

Memur, Emekli ve İşçi Maaşları Değişecek!

Sosyal Güvenlik Kurumu, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve işçi-işveren kuruluşları bünyesinde gerçekleştirilecek yeni bir çalışma ile vatandaşa en uygun model üzerinde çalışmalar sürdürülüyor. Emeklilik güvencesinden üst düzey yararlanma ve refah seviyesinin artırılmasını hedefleyen yeni ekonomi modelleri üzerinde inşa edilecek yeni sistemle emekli, memur ve işçi maaşları da bu durumdan olumlu etkilenecek. Özellikle BES uygulamasının faaliyete tam anlamıyla geçirilmesiyle ilerleyen dönemde çifte emekli maaşları veya çifte emekli ikramiyeleri de gündeme gelecek. Memur ve İşçi maaşlarında da enflasyona yenik düşmeyen iyileştirmeler söz konusu olacak.

Yeni düzenlemelerin 2020 yılının sonuna doğru ve hatta 2021 yılına sarkabileceği konuşuluyor. 2021 yılında ise tam anlamıyla Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi ve BES gibi diğer modellerle desteklenecek yeni model hem emekli, memur ve işçi sınıfını ilgilendirecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı